Bez zasilania nie mógł oddychać


2015-01-15, 08:14

Strażacy nie tylko gaszą pożary i ratują koty z drzew. Wczoraj ratownicy z OSP Bystra pomogli choremu mężczyźnie, który na co dzień oddycha przy pomocy respiratora. Strażacy dostarczyli agregat prądotwórczy i podłączyli go do urządzenia.

Prośba o pomoc dotarła do strażaków o godz. 17.00. Zgłaszający prosił o zapewnienie zasilania respiratora pozwalającego oddychać chorej osobie na czas wyłączenia przez zakład energetyczny zasilania części miejscowości Bystra Śląska. Jak poinformowała nas kpt. Patrycja Pokrzywa z PSP w Bielsku-Białej, działania zastępu OSP polegały na dostarczeniu agregatu prądotwórczego i podłączeniu go do respiratora.

Strażacy zakończyli działania po przywróceniu zasilania o godz. 20.00 i potwierdzeniu przez dyżurnego tego faktu w zakładzie energetycznym.

bb

Artykuł wyświetlono 2658 razy
Komentarze:


  

niezarejestrowany - asdg 2015-01-15 10:27
ile takich przypadków może być w całej Polsce gdzie awaria w zakładzie energetycznym może spodowować śmierć chorych ludzi ? życie człowieka uzależnione od dostawcy prądu...tragiczne jest takie życie..w domach takich osób powinno się dodatkowo montować takie agregaty no ale koszty zbyt duże jak zawsze...wychodzi na to że ludzkie życie jak nic nie warte
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012