Remont zapomnianej ulicy


2017-08-12, 08:00

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na rozbudowę ul. Wita Stwosza. Drogowcy planują wykonanie nowej nawierzchni ulicy oraz chodników na odcinku od ul. Nad Potokiem do Piastowskiej. Według planów, roboty potrwają około trzy miesiące.

Obecnie na Wita Stwosza obowiązuje strefa ograniczenia prędkości do 40 km/godz. Ulica znajduje się w terenie podgórskim i jest drogą o ruchu dwukierunkowym. W najgorszym stanie jest nawierzchnia chodników wykonana z płyt betonowych. Są one sklawiszowane i popękane. Dlatego remont na odcinku od ul. Nad Potokiem do Piastowskiej zakłada wykonanie nowej nawierzchni jezdni oraz chodników.

Na odcinku od ul. Bolesława Krzywoustego do ul. Piastowskiej zaprojektowano miejsca postojowe, które wytyczone będą odcinkowo, prostopadle do jezdni, omijając długości budynków mieszkalnych. Firmy zainteresowanie udziałem w postepowaniu konkursowym mogą składać oferty do 22 sierpnia. Inwestycja potrwa ok. 90 dni, licząc od dnia podpisania kontraktu z wykonawcą.

bak

Artykuł wyświetlono 4336 razy
Komentarze:


  

niezarejestrowany - Kornik drukarz 2017-08-14 09:55
Sklawiszowane płyty XD XD XD. Kto tą nowomowę wymyśla? :D
niezarejestrowany - bb zl 2017-08-12 21:56
Dors nie przesadzaj, do Dolnego Śląska trochę brakuje ale i tak nie ma sie czym cieszyć. Wystarczy spojrzeć na Sobieskiego czy Cieszyńską od początkowych numerowy.
niezarejestrowany - Dors 2017-08-12 21:34
Bielsko-Biala to chyba najbardziej zaniedbane miasto w Polsce. Serce boli jak patrze na te obdrapane kamienice. Inne miasta rozkwitaja a nasze umiera.
niezarejestrowany - gość 2017-08-12 19:53
Listopadowa do Nad Potokiem!
niezarejestrowany - Udusidi 2017-08-12 19:41
Jakakolwiek ulice reontuja jest zle nigdy nie dogodzi łopate i heja do robotu
niezarejestrowany - ciekawe czy kogoś, to zainteresuje?! 2017-08-12 17:27
Zdjęcie nie koresponduje z planowaną rozbudową ponieważ jest pokazane skrzyżowanie ul. W. Stwosza z ul. Grunwaldzką. Tak przy okazji tego zdjęcia proszę spojrzeć na stan elewacji budynku po prawej stronie! Widok odstraszający! Pokazane skrzyżowanie znajduje się obok Cmentarza Katedralnego przy ul. Grunwaldzkiej i w jego pobliżu parkują samochody uczestników ceremonii pogrzebowych lub tych, którzy odwiedzają groby swoich bliskich. Warto posłuchać co ci ludzie mówią na temat włodarzy naszego miasta widząc stan elewacji budynku uwidocznionego na przedmiotowym zdjęciu. Pół biedy kiedy chodzi o naszą, miejscową rejestrację parkowanych samochodów, ale w przypadku innych, a nie rzadko nawet z poza naszego kraju, to wstyd słuchać owych "uwag"! ZRÓBCIE coś wreszcie z tym szkaradztwem!!!
niezarejestrowany - Anonim 2017-08-12 14:19
Projekt jest okej... Tylko po co ominąć drzewa skoro trzeba je wyciąć... Wystarczyło inaczej rozmieścić miejsca parkingowe...
niezarejestrowany - First 2017-08-12 13:39
A co z ulicą Mieszka I, jest w fatalnym stanie, nie wspominając już o jej ślepej odnodze... Za jakiś czas będziemy jeździć szutrem
niezarejestrowany - mst 2017-08-12 11:43
A kiedy piastowska doczeka sie?
niezarejestrowany - Tricki 2017-08-12 10:59
To wiele tłumaczy...
niezarejestrowany - Piko 2017-08-12 10:29
Dokładnie ta.
niezarejestrowany - Tricki 2017-08-12 10:04
Czy to przypadkiem nie jest ta ulica, która sobie dojeżdża do pracy przewodniczący rady miejskiej???
niezarejestrowany - zdziwiony 2017-08-12 09:47
A kiedy Listopadowa od Nad Potokiem do Grunwaldzkiej. Wyremontowali tą drogę na zamkniętym odcinku do Sobieskiego i są szczęśliwi.
Na Wita Stwosza koło cmentarza po remoncie zlikwidowali chodnik i ludzie muszą iść ulicą. Namalowali śmieszne 20-tki i dali tablice i myślą , że auta tam pojadą 20. No ale w końcu obok jest Bezalin a wiemy kto tam ma ciepłe posadki... Chore miasto, chore MZD.
niezarejestrowany - Agdam 2017-08-12 09:35
W niedalekiej sąsiedztwie jest ul. Karłowicza, która jest w równie skandalicznym stanie! Może w wreszcie i na nią znajdą się pieniądze na remont po 50 latach?!