Komfort dla pieszych na Komorowickiej


2017-08-13, 07:30

Jedna z głównych ulic w północnej części miasta wkrótce doczeka się chodnika. MZD ogłosił właśnie przetarg na wykonanie chodnika wzdłuż ul. Komorowickiej. Zgodnie z sugestią Rady Osiedla Komorowice, trakt dla pieszych został usytuowany po południowej stronie ulicy.

Głównym celem inwestycji jest rozbudowa Komorowickiej, która polega na ułożeniu chodnika jednostronnego i zapewnieniu jego ciągłości na całej ulicy (w poprzednich latach sukcesywnie budowano nowe lub remontowano istniejące odcinki chodnika). Chodnik zostanie wybudowany na odcinku od ronda przy ul. Bestwińskiej/Daszyńskiego/Barkowskiej do skrzyżowania z ul. Mazańcowicką. Ta część ulicy leży strefie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i wielorodzinnej, prowadzi również ruch do strefy przemysłowej przy ul. Bestwińskiej.

Zgodnie z sugestią Rady Osiedla Komorowice, chodnik wybudowany zostanie po południowej stronie ulicy. Jego nawierzchnia wykonana będzie z kostki betonowej. Dodatkowo powstaną zjazdy publiczne i indywidualne oraz odwodnienie. Konkurs ofert potrwa do 22 sierpnia, następnie wykonawca będzie miał 80 dni na wykonanie zadania.

bak

Artykuł wyświetlono 3451 razy
Komentarze:


  

niezarejestrowany - rafa 2017-08-13 20:44
Java nie dramatyzuj, tylko na odcinku od ronda Kwiatkowskiego- Czerwona- Komorowicka do Piekarskiej jest trochę kiepski stan, a od Ceramicznej do ww ronda nie ma tragedii. A felerne czyt. zapadnięte, krzywe studzienki to domena wielu innych ulic, więc to akurat kiepski argument. Gorzej jest chyba na Olimpijskiej, choć nie tak dawno była remontowana. Chodzi o studzienki, a nie łaty czy dziury.
niezarejestrowany - gimbs 2017-08-13 20:37
A ścieżka rowerowa też będzie ?
niezarejestrowany - guma 2017-08-13 18:54
To nie komfort a norma w cywilizowanych krajach :)
No ale jak sie nigdzie nie bywa to mozna zrobic z tego komfort.
niezarejestrowany - JAVA 2017-08-13 18:49
@Ktoś-iu proponuję nałóż dobre buty i rusz na spacer piechotą wzdłuż ul.KOMOROWICKIEJ. Na odcinku od ul.Ceramicznej idąc w kierunku centrum miasta licz dziury,łaty,zapadające kratki kanalizacyjne itp. a w razie deszczu włóż długą pelerynę.Póki co nasza dyskusje sprowadza się do gadki ślepego o kolorach.Miłego spaceru.
niezarejestrowany - Ktoś 2017-08-13 12:33
JAVA
Stan ulicy komorowickiej jest bardzo dobry nie mam tam żadnych dziur a nie dawno zrobiono najgorszy odcinek tej ulicy od skrzyżowania z Daszyńskiego do kościoła .
niezarejestrowany - JAVA 2017-08-13 12:02
Będzie chodnik OK ! Ale co z remontem zniszczonej ul.Komorowickiej ? Od paru lat pytają mieszkańcy na zebraniach RO bowiem na odcinku od przejazdu kolejowego do zbiegu z ul,Mazańcowicką z roku na rok przybywa dziur a ich łatanie nie zdaje już egzaminu.W/g informacji od urzędników z ratusza do remontu ulicy miano przystąpić po zakończeniu prac przy wiadukcie na ul.Wyzwolenia a konkretnie padał termin 2012. Mija okres 5 lat i cisza.
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012