Wielka rewia marek i modeli


2017-08-13, 07:00

Pomimo niesprzyjającej pogody, pierwsza edycja bielskiego „MOTO SHOW” przyciąga bardzo wielu miłośników motoryzacji, którzy zachwycają się zarówno urokiem zabytkowych, odrestaurowanych samochodów, jak i pięknem nowoczesnych, luksusowych aut oraz motocykli. Publiczność ma w czym wybierać.

 - Imprezy tego typu organizowaliśmy w różnych miejscowościach, ale w Bielsku-Białej jesteśmy po raz pierwszy. Staraliśmy się tak zróżnicować program, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mamy kilka stref, gdzie można oglądać samochody zabytkowe, amerykańskie, tuningowane, modyfikowane, sportowe, rajdowe i wyścigowe oraz strefę motocykli - tłumaczy Piotr Bujak, organizator „MOTO SHOW”.

Aplikacja dla sprytnych

Trwająca od wczoraj impreza na terenach hali Pod Dębowcem promuje motoryzację w całym jej zakresie, stąd tak duża kumulacja pojazdów zgromadzonych na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Organizatorzy przygotowali bardzo wiele atrakcji. Dlatego w artykule z konieczności skupiliśmy się na opisie wybranych ciekawostek.

 - Nasza aplikacja na smartfony pozwala kierowcom na wzajemną rywalizację o najlepszy czas, gdy nie ma w pobliżu profesjonalnego toru - wyjaśnia współtwórca aplikacji Road Maniac. - Użytkownik najpierw wyznacza trasę, którą później pokonują inni kierowcy. Ruch pojazdów odbywa się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Rywalizację wygrywa ten, kto wykaże się sprytem i wybierze np. taką godzinę, gdy ruch pojazdów jest mniejszy. Aplikacja przedstawia podsumowanie danej trasy, czyli czas przejazdu, prędkość maksymalną oraz kto miał najlepszy czas.

Nasz rozmówca zapewnia, że Road Maniac nie jest narzędziem do promowania wyścigów ulicznych. Aplikacja pozwala na wzajemną lokalizację użytkowników, co dodatkowo ułatwia użytkownikom nawiązywanie nowych kontaktów.

Oklejanie zamiast malowania

Na jednym z parkingów stoją obok siebie trzy auta w takim samym kolorze. - Kiedyś były żółte, ale nie zostały przemalowane - precyzuje Sylwester Dańczak. - Karoserie oklejone są specjalną folią, dzięki czemu nie ma problemu z zarysowaniami lakieru, bo jeżeli folia się uszkodzi, to dany element okleja się powtórnie. Usługa oklejania realizowana przez specjalną firmę może kosztować nawet 4 tys. zł. Praca we własnym zakresie minimalizuje koszty.

 - Moje auto miało już siedem różnych kolorów, a ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem, gdyż nie potrafię się zdecydować - mówi pół żartem pół serio nasz rozmówca.

Głośniej niż na koncercie

Wśród ciekawostek bielskiego „MOTO SHOW” zwraca uwagę samochód, który może nagłośnić niejedną imprezę, gdyż sprzęt w nim zamontowany gra głośniej niż wiele specjalistycznych urządzeń estradowych.

 - Na głośnik zamontowany z tyłu auta idzie 7000W, głośniki z przodu - 1500W RMS. Auto jest przystosowane tylko i wyłącznie do grania - opowiada Artur Wasilik, dystrybutor firmy Pride. - W tym momencie w samochodzie jest ponad 150 db. To głośniej niż w chwili startu myśliwca. Gdyby ktoś chciał sobie zrobić w aucie podobną dyskotekę, musi na początek liczyć się z kosztami rzędu 20-30 tys. zł.

Aby móc zamontować sprzęt grający o wielkiej mocy, pojazd trzeba przygotować pod kątem obciążenia prądowego. Fabryczny akumulator jest zbyt mały, dlatego w aucie zastosowano baterię akumulatorów żelowych o łącznej wadze około 150 kg oraz baterię kondensatorów czy alternator wykonany na zamówienie. Zmierzony pobór prądu wynosi ponad 80A.

Samochód własnej roboty

Oglądamy samochód służący wyłącznie do driftu, który nie nadaje się do jazdy na drogach publicznych. Właścicielowi nie przeszkadzają żadne zarysowania czy „lekkie dzwony”, gdyż są one wpisane w drift.

 - Auto kupiłem jako seryjny samochód za tysiąc złotych. Na modyfikacje poświeciłem około roku. Z oryginalnego egzemplarza pozostały tylko karoseria, tylny most i wał napędowy. Reszta to są przeróbki - tłumaczy Łukasz, właściciel modyfikowanego volvo. - Silnik jest z saaba, dwa litry turbo, skrzynia biegów z opla omegi. Przednie zawieszenie wykonałem sam. Wszystkie kolektory wydechowe, układ paliwowy to moja robota. Pozostałe elementy są z aut różnych marek. Ta wystająca pionowo rura tuż obok kierownicy, to hydrauliczny hamulec ręczny, który blokuje tylko tylne koła. Jest wpięty w oryginalny układ hamulcowy.

Organizatorzy „MOTO SHOW” w Bielsku-Białej mają nadzieję, że impreza się przyjmie i będzie miała charakter cykliczny. Dziś druga część pokazów. Szczegółowy program jest dostępny TUTAJ.

Tekst i foto: Mirosław Jamro

Artykuł wyświetlono 7208 razy


Galeria:










































Komentarze:


  

niezarejestrowany - bielszczanin 2017-08-17 11:42
Kolejny popis władz bielskich. Hałas i smród to chyba atrakcja tylko dla osób pozbawionych przynajmniej połowy mózgu. Bez mózgu byli urzędnicy zezwalający na ten horror pod Dębowcem (!). Jak chcą koniecznie to robić to na parkingach marketów poza miastem.
niezarejestrowany - janusz 2017-08-15 23:01
skandal ! kto dopuścił do takiej imprezy ?!?! ludzie mszy spokojnie w niedzielę nie oglądną w telewizji polskiej bo Ci wyrczy i wyrczy jeden z drugim i palo te opony i palo i palooo i śmierdzi i cuchnie i kopci się wszędzie...SKANDAL !
niezarejestrowany - Maryjka 2017-08-15 16:15
Typowi Polacy, jak się coś podoba to i tak ponarzekam dla zasady, a jak się nie podoba to trzeba zgnoić wszystkich i wszystko! Więcej empatii życzę tym niezadowolonym, bo są tacy którym się to podoba. Dwa dni w roku chyba potraficie znieść trochę zapachu palonej gumy i
dźwięki silników czy są to tortury nie do przejścia?
Poza tym mieszkańcy pobliża hali chyba powinni liczyć się z faktem, że jest to miejsce widowiskowo-sportowe i od czasu do czasu coś tam będzie się działo.
Pozdrawiam
niezarejestrowany - lech 2017-08-15 10:21
duża impreza ale organizacji żadnej najgorzej było z wjazdem i wyjazdem
niezarejestrowany - Mieszkaniec 2017-08-14 18:40
Do Katolika !!! Jeśli warstwa gumy na aucie, to w płucach pewnie też. Życzę zdrowia.
niezarejestrowany - Katolik 2017-08-14 14:26
@mieszkaniec, ja mieszkam obok miałem nawet warstwę gumy na aucie, hałas bardzo duży ale nie płaczę tylko cieszę się że w końcu coś ciekawego się dzieje w tym miejscu
niezarejestrowany - Mieszkaniec 2017-08-14 13:38
Skandal !!! To co dla gości stanowiło rozrywkę, to dla mieszkańców okolicy i chorych w sąsiednim hospicjum oraz pobliskim domu pomocy społecznej prawdziwe tortury. Przyczyną oczywiście przekraczający wszelkie granice przyzwoitości hałas. Poza tym w pobliżu znajduje się obszar chroniony, natura 2000 !!!
niezarejestrowany - Ram 2017-08-14 12:59
Gratulacje dla organizatorów! Superimpreza! Drifting wspaniały-nawet 4 samochody tańczyły obok siebie synchronicznie! To jest to!
niezarejestrowany - hjghgj 2017-08-14 10:51
jak zobaczyłem na ulotce ilu oni mieli sponsorów, partnerów itd to aż się zastanawiam czemu taka lipa była i tak biednie...masakra...Inter Welm, Sobiesław Zasada itd...żenadka
niezarejestrowany - ... 2017-08-14 10:34
To taxi to mega wiocha..tak jak ta impreza .
niezarejestrowany - BASTEK MAX TEAM WRAK TAXI 2017-08-14 07:16
napiszę do tych wszystkich Niezadowolonych z MOTO SHOW ja przyjechałem do Bielska na fajną IMPREZĘ i taka ona była a jak wolicie chodzić na spotkania typu wieś tańczy i Śpiewa to nie przyjezdrzajcie na imprezy typu MOTO SHOW bo nikomu nie chcę się słuchać waszego NAERZEKANIA
niezarejestrowany - 2222222222222 2017-08-13 23:17
ta impreza nawet programu nie miała ! nie było wiadomo co gdzie i kiedy się wydarzy...TRAGEDIA !!
niezarejestrowany - ffff 2017-08-13 23:11
organizacyjnie tragedia ! wystarczyło tylko trochę się wysilić i pomyśleć żeby to lepiej zrobić...car audio to jakaś parodia..dudnienie zamkniętych aut...była kilka ciekawych okazów i w sumie tyle..aaa i nie wiem kto tak genialnie wymyślił żeby kasować ludzi przy wjeździe na parking ? korek na kilometr i 20 minut czekania...kompletnie tego nie ogarniali...lekka żenada...
niezarejestrowany - kolo 2017-08-13 18:51
Użytkownik najpierw wyznacza trasę, którą później pokonują inni kierowcy. Ruch pojazdów odbywa się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Rywalizację wygrywa ten, kto wykaże się sprytem i wybierze np. taką godzinę, gdy ruch pojazdów jest mniejszy. Aplikacja przedstawia podsumowanie danej trasy, czyli czas przejazdu, prędkość maksymalną oraz kto miał najlepszy czas. -dobrze rozumiem? Ten pan zacheca do wyscigow na publicznych drogach? Bo tekst o przestrzeganiu przepisow drogowych mozna wlozyc miedzy bajki. Czy to normalne ze wyznacza sie trasy w ruchu publicznym a pozniej bije rekordy na tej trasie?
niezarejestrowany - mirek 2017-08-13 17:25
same szroty jadą oglądać szroty :)
niezarejestrowany - Mcv 2017-08-13 15:55
Gdzie jest policja ??? Moto szoł moto szołem ale po za strefa obowiązują chyba przepisy ruchu drogowego ????
Policja i mierzyć decybele tych pseudo sportowców! !!
niezarejestrowany - Masar 2017-08-13 15:52
I do tego te wszystkie bezmuzgi z pustymi rurami zamiast tlumikow
niezarejestrowany - Dasiswas 2017-08-13 15:49
Precz z Bielska z tą kupą !!!!!!!
SAMAEL66 2017-08-13 13:01
Ten Sokół i SHL-ka przepiękne :) a reszta ok a nawet mile się zaskoczyłem bo myślałem że będzie jakiś golf III z drugą tuningową Hondą na krzyż hehe a to było całkiem całkiem. Jedyne ale mam do ceny wstęp wyszedł mnie drożej niż na Motor Show Poznań a tych dwóch imprez nawet nie ma co porównywać.
niezarejestrowany - rydzol 2017-08-13 11:11
byłem ..powiem cieniutko daleko wam do prawdziwych moto show np. za oceanem no ale od czegos trzeba zaczynać
niezarejestrowany - c1d 2017-08-13 10:52
pozdrowienia dla kretynów w urzędzie miasta którzy wydali zgodę na 2 dni driftu którego hałas się niesie przez pół Bielska! ale w końcu to tylko tereny rekreacyjne przy terenach chronionych przyrodniczo, więc trudno żeby zamiast pod Dędowcem takie imprezy robić np. na parkingach przy supermarketach...
niezarejestrowany - Anonim 33 2017-08-13 09:37
Atrakcji sporo ale organizacyjnie tragedia np.car audio to porażka i pomiar db
niezarejestrowany - Bielszczanin 2017-08-13 09:17
@widze - To zależy co rozumieć pod pojęciem "fajne bryki". Dla mnie fajną bryką jest na przykład ta nietuzinkowa "taksówka", hehe.
niezarejestrowany - widze 2017-08-13 08:13
Mam wrazenie ,że fajnych bryk to bylo bardzo mało