Nie było pobłażania dla piratów drogowych


2017-10-11, 15:25

Aż 88 mandatów za przekroczenie dozwolonej prędkości - to efekt wczorajszej akcji bielskiej drogówki „Nie - dla prędkości”. Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa.

Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Akcja rozpoczęła się o godz. 6.00 i trwała do 22.00. W trakcie działań policjanci z drogówki wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideorejestratory.

Mundurowi sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogli liczyć także kierujący oraz pasażerowie, którzy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewozili dzieci.

Skontrolowano blisko 160 kierowców, a 88 spośród nich ukarano mandatami za przekroczenie dozwolonej prędkości. W czasie działań stróże prawa zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

bb

Artykuł wyświetlono 3418 razy
Komentarze:


  

niezarejestrowany - muu 2017-10-12 09:16
dev - aby wporwadzić w zycie twpoj pomysł wystarczy jedna kamerk i jeden człowiek na rondzie .... ale po co ?
niezarejestrowany - Rtyii 2017-10-12 08:42
Nie wspomne o parkujacych matołach w okolicach szpitala wojewodzkiego ktorych to owe parkowanie powoduje realne zagrozenie zycia
niezarejestrowany - dev 2017-10-12 08:09
Ja proponuję akcję "Kierunkowskaz przy zjeździe z ronda" Jak by się ustawili za wyjazdami to 160 kierowców skasowanych miał by każdy do południa.
niezarejestrowany - ahhh 2017-10-12 06:51
a towarzystwo z komórkami jak jeździło tak jeździ ..... ehhhhhh
niezarejestrowany - Hans 2017-10-11 23:31
Niech rzucą wszystkie siły na Dk1 gdzie Tirowcy poganiaja lewym pasem i inni zawalodrodzy na lewym. Tam ich nie widać tylko jak ktoś jedzie szybciej 20-30to od razu łapią.
niezarejestrowany - Ciekawy 2017-10-11 18:51
A czy ktoś widział tych dzielnych policjantów??
niezarejestrowany - tylko pytam 2017-10-11 18:22
A kiedy wezmą się za "miszczóf" lewego pasa oraz za używanie "ledowych" świateł z biedronki po zmierzchu i przed świtem ????
niezarejestrowany - Fanklub asp.Krywulta 2017-10-11 16:35
Jesteśmy dumni z jakże pięknej i udanej akcji.
niezarejestrowany - Piechur 2017-10-11 16:34
Teraz czas na łapnke pieszych żeby było znowu co napisać
niezarejestrowany - Kierowca 2017-10-11 16:07
Jakby mieli więcej sprzętu to 160 by mieli na godzine. W każdej minucie jest pare tysięcy samochodów przekraczających prędkość. Kasa za sprzęt szybko by się zwróciła a na drogach byłoby bezpieczniej.
niezarejestrowany - ama 2017-10-11 15:48
zani - masz rację. 160 samochodów / 16h daje 10 pojazdów na godzinę. Niech było 5 patroli w akcji to daje 2 pojazdy na patrol na godzinę ...... jakies pytania ? Sama widzę 10 osób za kółkiem z telefonem przy uchu idąc wzdłuż ulicy w ciagu 15 minut.
niezarejestrowany - zani 2017-10-11 15:35
160 aut to przejeżdża przez miasto w 15 minut.....