Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Proponuję udział w wyborach i oddanie nieważnego głosu

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Filip47 » środa, 31 sie 2011, 21:43

zuo mam pytanie. Jak sobie wyobrażasz wprowadzenie programu wyborczego KNP w zycie ?
Jakim cudem partia, która uzyska kilka procent głosów (nawet niech będzie- 10%) wdroży swoje światłe pomysły, gdzie znajdzie koalicjanta, z którym przekroczy 50% ?

To jest robienie wody z mózgu.
Filip47
użytkownik

Na forum od: 4 sie 2010, 23:59

Postprzez zuo » środa, 31 sie 2011, 21:47

Filip47 napisał(a):zuo mam pytanie. Jak sobie wyobrażasz wprowadzenie programu wyborczego KNP w zycie ?
Jakim cudem partia, która uzyska kilka procent głosów (nawet niech będzie- 10%) wdroży swoje światłe pomysły, gdzie znajdzie koalicjanta, z którym przekroczy 50% ?

To jest robienie wody z mózgu.

Jestes pewien ze to pytanie powinno zostac skierowane do mojej osoby?
zuo
użytkownik

Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez Filip47 » środa, 31 sie 2011, 23:00

zuo, przepraszam, wygłupiłem się. Pytanie postawiłem zasadnie ale nie do ciebie powinienem go kierować. Może odpowie zwolennik KNP?
Filip47
użytkownik

Postprzez 10RONNIE10 » czwartek, 1 wrz 2011, 00:07

Mając 10% (to raczej niestety mało możliwe) partia na pewno znajdzie koalicjanta w rządzie, potem już z górki. Bo wątpie żęby JKM się uginał pod presją Tuska czy innych.
Robili by swoje i pokazywali wyborcom co i jak i za 4 lata już nie 10 a 30%.
Nikt od KNP nie wymaga wygranej w wyborach ... My chcemy ich w sejmie.
Dobry szum i obnażanie błędów parti rządzącej ale nie w stylu PiSu.
PO te wybory niestety wygra ale potrzeba opozycji ... ale nie takiej jak PIS. SLD nie jest lepsze, z PSL to zawsze byly marionetki.
PJN = Pis no 2
Palikot = PO w dziwnym wydaniu ...

Innych opcji brak
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik

Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez ZIZ » sobota, 3 wrz 2011, 19:42

Palikot i Korwin, mimo braku dostepu do mediow publicznych, dali niezle przedstawienie:

http://www.youtube.com/playlist?list=PL613A2CB31C3F47C0

chyba warto objrzec, bo w przeciwienstwie do rezyserowanych wystapien politykow mainstremu byla to debata jakich w publicznych mediach nie zobaczymy.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik

Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32

Postprzez lag » sobota, 3 wrz 2011, 21:33

Oto dzięki elektronicznym gadżetom służącym do kontroli dokonuje się wreszcie Orwellowska wizja: nie ma znaczenia, czy przy władzy jest PiS czy PO, nie ma znaczenia czy wrogiem jest Eurazja czy Wschódazja: celem władzy jest władza, a obywatel nie musi nic rozumieć. Musi być posłuszny. Terenówka pozwala mu oderwać się od tego systemu. Może nawet zacznie myśleć. A to byłoby źle. Dobrze jest wtedy, kiedy po 8 godzinach wycieńczającej pracy w korporacji, która nie ma żadnego sensu i opiera się przede wszystkim na próbach zrealizowania niemożliwych poleceń szefów (nieważne po co, ważne by być posłusznym), obywatel wraca do domu i zajmuje go katastrofa smoleńska lub amerykański film w telewizji.

zlomnik.pl

Śmiejcie się dalej, ale nie posrajcie się z tego śmiechu jak znowu podniosą podatki i nie będziecie co mieli do gara włożyć. Chociaż pewnie nie skojarzycie jednego z drugim bo przy okazji znów wyjdzie dziwnym trafem jakaś afera i większość mediów będzie tylko o tym trąbiła.

Filip - to proste, liczę, że jeszcze za mojego życia będziemy mieli Liberalizm u władzy. A to jest już blisko temu co prezentuje JKM i prawdziwa prawica.

http://www.youtube.com/watch?v=SeDfjtwMRcw

Wygoogluj sobie to co jest w tym filmiku i polecam zrobić to samo innym.

w skrócie:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Państwo_minimalne

http://pl.wikipedia.org/wiki/Chilijski_cud

http://pl.wikipedia.org/wiki/Minarchizm

PRECZ Z KOMUNĄ!
Ostatnio edytowano sobota, 3 wrz 2011, 21:43 przez lag, łącznie edytowano 1 raz
troll bros
lag
użytkownik

Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez ZIZ » niedziela, 4 wrz 2011, 13:03

zuo napisał(a):To co mi wpadło w ręce było bardziej rozbudowane i przy okazji śmieszniejsze. Prosze, poczytaj: http://nowaprawica.org.pl/info/dokument ... ej-prawicy Tutaj chyba wyrazili się hmm, 'pełniej', a wszystko spisane językiem uczniaka 1 LO(po reformie szkolnictwa rzecz jasna). Dla czego/kogo ma to być alternatywa?

A coz przeszkadza,ze program jest spisany takim jezykiem? Ma trafic do wszystkich potencjalnych wyborcow, rowniez do 18-latkow i tych ktorzy nie lizneli ksztalcenia na poziomie LO. Smieszy Cie, bo jest dalekie od mozliwosci wprowadzenia w zycie. Ale wskazuje kierunki w ktore nalezaloby zawrocic chcac kierowac sie od absurdow do normalnosci.
Glosowanie np. na KNP jest jakims swiadomym wyborem, duzo lepszym niz nieglosowanie lub oddanie glosu niewaznego. Kazda nowa partia w Sejmie zmniejsza monopol popisu, serwilizm psl-u (jest jak tania dzi.., pojdzie w koalicje z kazdym kto utrzyma krus).
Zwolennikom lewicy, takze lewicujacym platformersom polecalbym Palikota; to wesoly autobus ale nie ciagnie (tak jak sld) za soba przyczepki napelnionej pzpr-em czy sb.
Czym wiecej partii zdobedzie mandaty pokonujac prog wyborczy, tym zadufanie popisu bedzie mniejsze. PO i PiS przy kiepskich programach i marnych dotychczasowych dokonaniach, wylacznie przez eskalacje wojny miedzy soba probuja dowiesc, ze sa jedynymi realnymi silami politycznymi. I Polacy to kupuja (jak to Kurski ladnie ujal: durny narod wszystko kupi).
Oczywiscie nie mozna generalizowac, nie kazda nowa partia w Sejmie bedzie wartoscia dodana, przyklady samoobrony czy lpr-u jako wspolkoalicjantow partii rzadzacej daly temu przyklad.
Ostatnio edytowano niedziela, 4 wrz 2011, 13:06 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik

Postprzez Del_Rey » niedziela, 4 wrz 2011, 13:07

@ZIZ, dobrze napisane.
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Del_Rey
użytkownik

Na forum od: 14 lis 2006, 14:01

Postprzez Kryspin » niedziela, 4 wrz 2011, 16:11

Nie ma "glosu niewaznego" tak dlugo jak pojdziesz do urny wyborczej.
Kryspin
użytkownik

Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez lag » niedziela, 4 wrz 2011, 16:11

Przede wszystkim musimy głosować na coś innego niż PO, PIS, SLD i PSL - nie narzucam w tym momencie tego, że każdy musi być za Liberalizmem - głosujcie na Palikota jak nie odpowiada wam np. KNP. Byle nie na te 4 partie które JKM określa jako "bandę czworga" :D Ja określałbym to inaczej, ale myślę, że to by nie przeszło :lol:

Pora w końcu puścić z dymem tą pieprzoną przeszłość i czerwonych komuchów.
troll bros
lag
użytkownik

Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez zuo » niedziela, 4 wrz 2011, 16:27

ZIZ napisał(a):A coz przeszkadza,ze program jest spisany takim jezykiem? Ma trafic do wszystkich potencjalnych wyborcow, rowniez do 18-latkow i tych ktorzy nie lizneli ksztalcenia na poziomie LO. Smieszy Cie, bo jest dalekie od mozliwosci wprowadzenia w zycie. Ale wskazuje kierunki w ktore nalezaloby zawrocic chcac kierowac sie od absurdow do normalnosci.
Glosowanie np. na KNP jest jakims swiadomym wyborem, duzo lepszym niz nieglosowanie lub oddanie glosu niewaznego. Kazda nowa partia w Sejmie zmniejsza monopol popisu, serwilizm psl-u (jest jak tania dzi.., pojdzie w koalicje z kazdym kto utrzyma krus).
Zwolennikom lewicy, takze lewicujacym platformersom polecalbym Palikota; to wesoly autobus ale nie ciagnie (tak jak sld) za soba przyczepki napelnionej pzpr-em czy sb.
Czym wiecej partii zdobedzie mandaty pokonujac prog wyborczy, tym zadufanie popisu bedzie mniejsze. PO i PiS przy kiepskich programach i marnych dotychczasowych dokonaniach, wylacznie przez eskalacje wojny miedzy soba probuja dowiesc, ze sa jedynymi realnymi silami politycznymi. I Polacy to kupuja (jak to Kurski ladnie ujal: durny narod wszystko kupi).
Oczywiscie nie mozna generalizowac, nie kazda nowa partia w Sejmie bedzie wartoscia dodana, przyklady samoobrony czy lpr-u jako wspolkoalicjantow partii rzadzacej daly temu przyklad.

A nic nie przeszkadza tylko smieszy. Ponadto KNP jest tutaj przedstawiane jako lekarstwo na bolesna rzeczywistosc a nie do konca rozumiem gdzie roznica. Tym ze wprowadza kare smierci? Bo przeciez kazda partia obiecuje nam ze bedzie dobrze pieknie i cudownie. Poczytaj tez komentarze pod tym 'programem'. Nie tylko ja mam takie zdanie.
zuo
użytkownik

Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez ZIZ » niedziela, 4 wrz 2011, 17:20

zuo napisał(a):Ponadto KNP jest tutaj przedstawiane jako lekarstwo na bolesna rzeczywistosc a nie do konca rozumiem gdzie roznica. Tym ze wprowadza kare smierci?

zauwazyles tylko tyle? Wiec rozszerze temat nastepujacymi argumentami:
1/Kara śmierci jest przedłużeniem obrony koniecznej. Jeśli napastnik w wyniku ataku na uczciwego człowieka ryzykuje własnym życiem, które może stracić w wyniku udanej obrony koniecznej, to tym bardziej powinien być zagrożony utratą życia w sytuacji, gdy jego atak się powiedzie i zamorduje swoją ofiarę.
2/W przykazaniu "nie zabijaj" słowo "zabić" nie dotyczy zabijania na wojnie i kary śmierci - te formy zabijania były określane innym słowem niż słowo użyte w przykazaniu. Przykazanie dotyczy tylko zabójstwa osoby niewinnej.
3/Kto godzi się na istnienie armii, której żołnierze będą zabijać na wojnie żołnierzy wrogiej armii (czyli będą wykonywać na nich natychmiastową karę śmierci, bez sądu, za atak na państwo), ten musi zaakceptować karę śmierci wydawaną przez sąd za zabójstwo po sprawiedliwym procesie
4/W kodeksie karnym musi istnieć kara maksymalna. Jeśli karą maksymalną jest dożywocie, to nie ma czym ukarać przestępcę skazanego na tą karę, który zamorduje strażnika w więzieniu. Gdyby nie było kary śmierci, to przestępca skazany na dożywocie byłby całkowicie bezkarny.
5/ Policja w państwie, w którym nie ma kary śmierci, ma tendencje do wystrzelania terrorystów, mafiozow w trakcie akcji, a nie do pojmania ich żywcem. W ten sposób sprawiedliwość przenosi się z sali sądowej na ulicę. A na ulicy dużo łatwiej o pomyłkę niż w sądzie. To jest bardzo niebezpieczne dla sprawiedliwości.
Mozna podac jeszcze sporo argumentow za kara smierci przy ktorych socjalistyczne nakazy UE dla jej czlonkow sa pozbawione racji, ale sam program KNP nie musi takich szczegolow zawierac.Zarowno po jak i pis sa przeciw, bo podpisalismy akces do UE i nasza suwerennosc zostala ograniczona.

ZIZ
użytkownik

Postprzez Piotrek » niedziela, 4 wrz 2011, 19:00

ZIZ napisał(a):
zuo napisał(a):Ponadto KNP jest tutaj przedstawiane jako lekarstwo na bolesna rzeczywistosc a nie do konca rozumiem gdzie roznica. Tym ze wprowadza kare smierci?

zauwazyles tylko tyle? Wiec rozszerze temat nastepujacymi argumentami:
1/Kara śmierci jest przedłużeniem obrony koniecznej. Jeśli napastnik w wyniku ataku na uczciwego człowieka ryzykuje własnym życiem, które może stracić w wyniku udanej obrony koniecznej, to tym bardziej powinien być zagrożony utratą życia w sytuacji, gdy jego atak się powiedzie i zamorduje swoją ofiarę.
2/W przykazaniu "nie zabijaj" słowo "zabić" nie dotyczy zabijania na wojnie i kary śmierci - te formy zabijania były określane innym słowem niż słowo użyte w przykazaniu. Przykazanie dotyczy tylko zabójstwa osoby niewinnej.
3/Kto godzi się na istnienie armii, której żołnierze będą zabijać na wojnie żołnierzy wrogiej armii (czyli będą wykonywać na nich natychmiastową karę śmierci, bez sądu, za atak na państwo), ten musi zaakceptować karę śmierci wydawaną przez sąd za zabójstwo po sprawiedliwym procesie
4/W kodeksie karnym musi istnieć kara maksymalna. Jeśli karą maksymalną jest dożywocie, to nie ma czym ukarać przestępcę skazanego na tą karę, który zamorduje strażnika w więzieniu. Gdyby nie było kary śmierci, to przestępca skazany na dożywocie byłby całkowicie bezkarny.
5/ Policja w państwie, w którym nie ma kary śmierci, ma tendencje do wystrzelania terrorystów, mafiozow w trakcie akcji, a nie do pojmania ich żywcem. W ten sposób sprawiedliwość przenosi się z sali sądowej na ulicę. A na ulicy dużo łatwiej o pomyłkę niż w sądzie. To jest bardzo niebezpieczne dla sprawiedliwości.
Mozna podac jeszcze sporo argumentow za kara smierci przy ktorych socjalistyczne nakazy UE dla jej czlonkow sa pozbawione racji, ale sam program KNP nie musi takich szczegolow zawierac.Zarowno po jak i pis sa przeciw, bo podpisalismy akces do UE i nasza suwerennosc zostala ograniczona.

KK ma wielowiekową tradycję, a politycy od zawsze żeby czarne nie było czarne a białe białe -"plagiat z mowy Prezesa,wybaczcie, ale to on raczej nieudolnie naśladuje mistrza", a głupi lud musi to przełknąć, wiara nie podlega dyskusji, a dogmaty wiary na dzień dzisiejszy ustala Kościół, że raz jest tak a w innym czasie zupełnie odwrotnie bo tak jest teraz władzy wygodnie/ bo kościół to też władza, pieniądze i polityka, tak przypominam jakby ktoś naiwnie sądził, że w kościele to o Boga chodzi/, więc to niby przykazanie :"nie zabijaj" to jednak według KK i polityków to nie wiadomo do końca kogo dotyczy, bo można zabijać, zabijać i tu bardzo długa lista, a w końcu nie wiadomo kogo nie można, sorry nie wolno zabijać życia poczętego bo jeszcze się nie pojawiło w społeczeństwie czyli układzie i nie zagroziło żadnej z władz, ale jak już się pojawi to to przykazanie nie obowiązuje, można zabijać do woli. Dotyczy to zresztą tak samo wszystkich innych "bożych" przykazań, polityka i władza zawsze ma rację, nawet jak nie ma. pozdrawiam
Tak dla przykładu, głęboko chrześcijański naród: Niemcy, z hasłem "Gott mit uns" i poparciem Kościoła i papieża ruszyli zabijać a na początku zwłaszcza Żydów , mieli prawo czy czy nie? Później ten sam Kościół wysyłał morderców jako uchodźców ze zfałszowanymi paszportami do Ameryki Południowej /ten haniebny rozdział istnienia KK też wymaga wyjaśnienia, chociaż na teraz wszyscy chodzą wokół tego jak wokół śmierdzącego gówna na środku placu, wszyscy zatykają nosy ale każdy udaje, że nic nie widzi. Więcej przykładów ? Prezerwatywy w Afryce, brak - umierają miliony zarażonych ludzi, ale za to chronimy spermę i bieżącą politykę KK, paranoja.A firmy z chrześcijańskich krajów sprzedają broń, która powoduje tam śmierć tysięcy ludzi, i tak samo wyzysk koncernów, które niszczą i ludność i środowisko, ktoś ma wyrzuty sumienia? może tak nie wolno? może to sprzeczne z wyznawaną religią? Więcej???
Ostatnio edytowano niedziela, 4 wrz 2011, 19:34 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Piotrek
użytkownik

Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Filip47 » niedziela, 4 wrz 2011, 20:19

Zastanawiam się skąd się biorą takie wypowiedzi jak twoje Piotrku.
Rozmawiałem z innym czytelnikiem tego forum i zgodziliśmy się, że musisz być w jakimś ogromnym stresie, frustracji, pełen wewnętrznych sprzeczności i jakichś wyrzutów.

Chcesz zagłuszyć w sobie głos, który ci mówi żebyś przyjrzał się swoim decyzjom życiowym i swoim wyborom. Obarczanie papieża współodpowiedzialnością za zbrodnie hitlerowców i inne twoje wynurzenia nie uspokoją twojego życia.

Na końcu, może po latach, i tak się przebije pytanie, dlaczego się tak długo i uporczywie zakłamywałeś?
Tym co piszesz zaszkodzisz nie chrześcijaniom, a tylko sobie samemu.
Ktoś ci to musiał powiedzieć.
Filip47
użytkownik

Postprzez Del_Rey » niedziela, 4 wrz 2011, 20:55

Filip47 napisał(a):Na końcu, może po latach, i tak się przebije pytanie, dlaczego się tak długo i uporczywie zakłamywałeś?
Tym co piszesz zaszkodzisz nie chrześcijaniom, a tylko sobie samemu.
Ktoś ci to musiał powiedzieć.

Ale czy napisał choć jedno kłamstwo?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Del_Rey
użytkownik

Na forum od: 14 lis 2006, 14:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny