Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Premier Tusk o Akcyzie na paliwo

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez 10RONNIE10 » środa, 10 sie 2011, 22:31

Ehh Dzisiaj nasz miłościwie panujący nam premier Tusk ogłosił że nie przewiduje obniżenia akcyzy na paliwo bo "zagrozić by to mogło bezpieczeństwu polski" rozmumiem że chodzi o bezpieczeństwo gospodarcze ale całkowicie tego nie potrafię zrozumieć ...

Słyszałem wypowiedź pewnej pani w radiu zet ( nie pamiętam nazwy organizacji ) która stwierdziła ze w Polsce paliwo powinno kosztować 3.50 co jest ceną którą może zapłacić zwykły Kowalski chcący normalnie użytkować swój samochód i jest to moim zdaniem trafna ocena.

Tymczasem słyszymy że już za niedługo paliwo może podrożeć do 6 a nawet 7 zł. Ja się pytam ile nasze społeczeństwo to wytrzyma ?
Ceny paliw 6/7 zł ?! To o ile zdrożeje żywność ? Bilety ? Ogólnie pojęty transport ? A co z pracą tych którzy są kierowcami (np.Kurierzy) .... Jakaś paranoja !!

Gdyby paliwo kosztowało 3.50 moim zdaniem wpływy do budżetu były by identyczne ...
Każdy by więcej jeździł i nie tylko "jak musi" tylko również dla własnej przyjemności ...

Panie Premierze Tusk ode mnie to weź pan SPIERD..... !!
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik

Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez GrzegorzD » środa, 10 sie 2011, 22:50

Dlatego jesli nie musze to nie jeżdze. Nie dotuje państwa akcyza i vatem bo malo tankuje. Bo paliwo jest drogie....

Nie sztuka sprzedac cos drozej...
GrzegorzD
użytkownik

Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03

Postprzez 10RONNIE10 » środa, 10 sie 2011, 22:54

Ale tu trzeba wykopać tego idiotę z fotela ... !

Nie jeździsz bo tak na prawdę Tusk ci nie pozwala !

Oc płacić trzeba, Przegląd musi być, a jeździć nie można (bo nie ma za co) ... Paranoja !
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik

Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez lag » czwartek, 11 sie 2011, 01:14

Ronnie - musimy się kiedyś chyba na piwo zmówić :]

Tusk - patrz na Londyn i się BÓJ!
troll bros
lag
użytkownik

Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 11 sie 2011, 07:17

Moim zdaniem Polacy sami sobie związali ręce - KREDYTAMI NA DOMY I MIESZKANIA.
Ja widzę tak: obecnie Kowalski zarabia mało ale z tego mało opłaci kredyt za mieszkanie/dom. Jak zrobi strajk, zadymę itp to straci pracę/wypłatę i nie zapłaci raty za kredyt/dom i z rodzinką wyleci na BRUK. Rachunek jest prosty dla prostego człowieka tyram bo muszę gdzieś z rodziną mieszkać.
No bo co innego spowodowało w narodzie który 30 lat temu powiedział NIE komunizmowi z PL?
Pan Kazimierz
użytkownik

Na forum od: 9 cze 2008, 12:03

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 11 sie 2011, 07:18

10RONNIE10 napisał(a):Gdyby paliwo kosztowało 3.50 moim zdaniem wpływy do budżetu były by identyczne ...
Każdy by więcej jeździł i nie tylko "jak musi" tylko również dla własnej przyjemności ...

Dokładnie tak tylko że w PL wszyscy wolą sprzedać mniej a drożej. Pytanie dlaczego?
Pan Kazimierz
użytkownik

Postprzez GrzegorzD » czwartek, 11 sie 2011, 08:20

Prawda jest taka że nawet jak obniżą akcyze to ceny na stacjach się nie zmienią.
GrzegorzD
użytkownik

Postprzez GP » czwartek, 11 sie 2011, 08:55

GrzegorzD napisał(a):Dlatego jesli nie musze to nie jeżdze.

Środowisko naturalne będzie Ci za to wdzięczne! :)
W zasadzie, to jakby paliwo kosztowało 10zł (pewnie już niedługo), to żylibyśmy w jednym z najczystszych krajów...
Fotograf z pasji, fotograf z zawodu.
GP
użytkownik

Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez shark » czwartek, 11 sie 2011, 09:22

Wszyscy krytykujecie Tuska a sami na niego głosowaliście. Jak zobaczyłem dzisiaj opublikowane poparcie dla partii to byłem w szoku. PO popiera 45% społeczeństwa. To jakaś paranoja. Ludzie obudźcie się w końcu ze snu o Irlandii!!! Jak znowu partia Tuska wygra to nie pozostaje nic innego jak tylko wyjechać z Polski, bo będzie coraz gorzej.

A drożejące paliwo doprowadza mnie do białej gorączki. Człowiek składa każdy grosz, żeby sobie kupić wymarzony samochód a Tusk Ci mówi, że nie pojedziesz samochodem, bo paliwo będzie kosztowało 6zł i nie będzie cie na nie stać. Już teraz dojazd do pracy miesięcznie kosztuje mnie 200zł, gdzie bilet MZK kosztuje 72zł. A gdzie jeszcze doliczyć opłaty OC, przegląd. Masakra!!! Nie po to kupiłem samochód, żeby jeździć autobusem, ale za niedługo trzeba się będzie przez Tuska przesiąść na MZK
shark
użytkownik

Na forum od: 30 maja 2011, 17:02

Postprzez lag » czwartek, 11 sie 2011, 10:47

GP napisał(a):
GrzegorzD napisał(a):Dlatego jesli nie musze to nie jeżdze.

Środowisko naturalne będzie Ci za to wdzięczne! :)
W zasadzie, to jakby paliwo kosztowało 10zł (pewnie już niedługo), to żylibyśmy w jednym z najczystszych krajów...

Nie wierz w to, sam organizowałbym akcje sabotażowe i zanieczyszczał kraj. Dlaczego? Bo nie mógłbym w tym czasie pojeździć samochodem. :lol:

Super! Nigdy nie potrzebowałem w mojej okolicy lekarza, ani szpitala, ani banku, ani poczty ani posterunku policji, bo mogłem wszędzie dojechać. A sorry, już nie mógłbym.

Pamiętajcie - ekolodzy powodują globalne ocieplenie i przez to mamy takie gorące lato - trzeba ich zjeść, żeby nie zużywać zasobów ziemi a jednocześnie się ich pozbyć! Poproszę dobrze wypieczonego ekologa z sosem curry. I problem głodu by zniknął!
Kontynuujmy raczej temat o cenach paliwa które są wybitnie z dupy. Wydaje się, że polacy wolą sprzedać auto, nie jeździć itd niż w jakikolwiek sposób się zorganizować. Nie dziwie się, skoro większość społeczeństwa która pracuje, ma taką pracę, że po powrocie do domu leży do góry dupą i nie ma siły zrobić cokolwiek. To nie ich wina, takie czasy. Ale trzeba przyznać, że władza trzyma nas za jaja i nie możemy za bardzo nic zrobić..
Ostatnio edytowano czwartek, 11 sie 2011, 10:52 przez lag, łącznie edytowano 1 raz
troll bros
lag
użytkownik

Postprzez GrzegorzD » czwartek, 11 sie 2011, 10:51

shark napisał(a):Wszyscy krytykujecie Tuska a sami na niego głosowaliście. Jak zobaczyłem dzisiaj opublikowane poparcie dla partii to byłem w szoku. PO popiera 45% społeczeństwa. To jakaś paranoja. Ludzie obudźcie się w końcu ze snu o Irlandii!!! Jak znowu partia Tuska wygra to nie pozostaje nic innego jak tylko wyjechać z Polski, bo będzie coraz gorzej.

A drożejące paliwo doprowadza mnie do białej gorączki. Człowiek składa każdy grosz, żeby sobie kupić wymarzony samochód a Tusk Ci mówi, że nie pojedziesz samochodem, bo paliwo będzie kosztowało 6zł i nie będzie cie na nie stać. Już teraz dojazd do pracy miesięcznie kosztuje mnie 200zł, gdzie bilet MZK kosztuje 72zł. A gdzie jeszcze doliczyć opłaty OC, przegląd. Masakra!!! Nie po to kupiłem samochód, żeby jeździć autobusem, ale za niedługo trzeba się będzie przez Tuska przesiąść na MZK

Moją kobiete dojazdy do pracy kosztują juz ponad 400zł. Alternatywą jest PKS+MZK ale to jakies 3h dziennie stracone na czekanie na polaczenia.
GrzegorzD
użytkownik

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 11 sie 2011, 11:07

lag napisał(a):Nie dziwie się, skoro większość społeczeństwa która pracuje, ma taką pracę, że po powrocie do domu leży do góry dupą i nie ma siły zrobić cokolwiek.

To niech leżą k**** dalej tylko niech nie narzekają że jest źle i do dupy.
Pan Kazimierz
użytkownik

Postprzez lag » czwartek, 11 sie 2011, 11:15

Pan Kazimierz napisał(a):To niech leżą k**** dalej tylko niech nie narzekają że jest źle i do dupy.

Ja chętnie bym coś zrobił ale co? Jak będzie jakiś strajk, protest to chętnie dołączę.
troll bros
lag
użytkownik

Postprzez shark » czwartek, 11 sie 2011, 11:27

Ale zobaczycie, jak sytuacja w kraju się nie poprawi to z pewnością dojdzie do strajków i protestów. Więc na pewno lag będziesz miał okazję się wykazać. A to nawiązanie do mojego wcześniejszego postu http://fakty.interia.pl/raport/wybory-p ... oc,1679754
shark
użytkownik

Na forum od: 30 maja 2011, 17:02

Postprzez Pan Kazimierz » czwartek, 11 sie 2011, 11:52

shark napisał(a):Ale zobaczycie, jak sytuacja w kraju się nie poprawi to z pewnością dojdzie do strajków i protestów. Więc na pewno lag będziesz miał okazję się wykazać.

A kto niby będzie strajkował?
Pracownicy prywatnych firm będą strajkowali i stracą pracę bo "jak Ci się nie podoba to wynocha". To nie te czasy że strajkami można zatrzymać kraj i wywrzeć presję na władzy. Nie te czasy.
Pan Kazimierz
użytkownik

Następna strona

Powrót do Kącik polityczny