[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/common.php on line 128: session_start(): open(/var/lib/php/sessions/sess_mac7kq6ae3fc0ijq4ou3v02fp5, O_RDWR) failed: No space left on device (28)
Zobacz wątek - Wybory 2011 • Forum Bielsko.Biala.pl

Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Wybory 2011

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez lag » środa, 7 wrz 2011, 14:53

Ależ oczywiście, że kara śmierci powinna istnieć. Gorąco domagam się jej przywrócenia. Jestem zwolennikiem.

"JKM: Ustrój idealny to oczywiście monarchia absolutna, oświecona" <- link nie działa, kieruje do strony głównej.

Mówi, że wg niego taki jest ustrój idealny, nie mówi, że ma zamiar go wprowadzać w Polsce. Rozgranicz to.

edit: nie interesowałem się pomysłami Palikota, interesuje się pomysłami JKM które wybitnie mi pasują.
Ostatnio edytowano środa, 7 wrz 2011, 14:54 przez lag, łącznie edytowano 1 raz
troll bros
lag
użytkownik

Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez ZIZ » środa, 7 wrz 2011, 15:22

sweeper napisał(a):ty chyba naprawdę nie masz bladego pojęcia o pomysłach obu Panów...

JKM: [i]Kara śmierci jest czymś normalnym w cywilizowanych kraju, jej brak jest nienormalnością

Argumentów za nie brakuje:

1/Kara śmierci jest przedłużeniem obrony koniecznej. Jeśli napastnik w wyniku ataku na uczciwego człowieka ryzykuje własnym życiem, które może stracić w wyniku udanej obrony koniecznej, to tym bardziej powinien być zagrożony utratą życia w sytuacji, gdy jego atak się powiedzie i zamorduje swoją ofiarę.
2/W przykazaniu "nie zabijaj" słowo "zabić" nie dotyczy zabijania na wojnie i kary śmierci - te formy zabijania były określane innym słowem niż słowo użyte w przykazaniu. Przykazanie dotyczy tylko zabójstwa osoby niewinnej.
3/Kto godzi się na istnienie armii, której żołnierze będą zabijać na wojnie żołnierzy wrogiej armii (czyli będą wykonywać na nich natychmiastową karę śmierci, bez sądu, za atak na państwo), ten musi zaakceptować karę śmierci wydawaną przez sąd za zabójstwo po sprawiedliwym procesie
4/W kodeksie karnym musi istnieć kara maksymalna. Jeśli karą maksymalną jest dożywocie, to nie ma czym ukarać przestępcę skazanego na tę karę, który zamorduje współwiężnia lub strażnika w więzieniu. Gdyby nie było kary śmierci, to przestępca skazany na dożywocie byłby całkowicie bezkarny.
5/ Policja w państwie, w którym nie ma kary śmierci, ma tendencje do wystrzelania terrorystów, mafiozow w trakcie akcji, a nie do pojmania ich żywcem. W ten sposób sprawiedliwość przenosi się z sali sądowej na ulicę. A na ulicy dużo łatwiej o pomyłkę niż w sądzie. To jest bardzo niebezpieczne dla sprawiedliwości.

Kryspin zacytował JKM :
"Dzisiaj o północy Rzeczypospolita Polska traci suwerenność nad ziemiami polskimi. Od tej chwili suwerenem Polski nie jest już Rzeczypospolita Polska, ale Bruksela i Sejm Wiejskiej staje się sejmikiem lokalnym"

Więc to Bruksela decyduje w w/w kwestii.
Ostatnio edytowano środa, 7 wrz 2011, 15:46 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik

Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32

Postprzez sweeper » środa, 7 wrz 2011, 18:49

lag napisał(a):Ależ oczywiście, że kara śmierci powinna istnieć. Gorąco domagam się jej przywrócenia. Jestem zwolennikiem.

a, że tak zapytam... jesteś katolikiem?
byłeś ochrzczony, przystąpiłeś do bierzmowania?

ZIZ napisał(a):2/W przykazaniu "nie zabijaj" słowo "zabić" nie dotyczy zabijania na wojnie i kary śmierci - te formy zabijania były określane innym słowem niż słowo użyte w przykazaniu. Przykazanie dotyczy tylko zabójstwa osoby niewinnej.

ciekawa interpretacja - czy masz może jakieś "papiery" uprawniające Cię do interpretowania przykazań na własne potrzeby?
sweeper
użytkownik

Na forum od: 12 sie 2008, 16:33

Postprzez lag » środa, 7 wrz 2011, 18:56

sweeper napisał(a):
lag napisał(a):Ależ oczywiście, że kara śmierci powinna istnieć. Gorąco domagam się jej przywrócenia. Jestem zwolennikiem.

a, że tak zapytam... jesteś katolikiem?
byłeś ochrzczony, przystąpiłeś do bierzmowania?

Nie jestem katolikiem, zostałem ochrzczony, przystąpiłem do komunii i bierzmowania. Od tamtego czasu nie byłem nigdy w kościele i nie zamierzam.
Ostatnio edytowano środa, 7 wrz 2011, 18:56 przez lag, łącznie edytowano 1 raz
troll bros
lag
użytkownik

Postprzez sweeper » środa, 7 wrz 2011, 19:24

do bierzmowania przystępowałeś dobrowolnie, zakładam zatem, że jako były katolik zgłosiłeś fakt swojego ateizmu w parafii?
czy może jesteś jak 80% społeczeństwa - katolikiem na ślub kościelny i pogrzeb?
sweeper
użytkownik

Postprzez lag » środa, 7 wrz 2011, 19:40

Nie jestem katolikiem na ślub kościelny i pogrzeb. Miałem być chrzestnym, odmówiłem. Nie zjawiłem się również na ślubie kościelnym rodziny, a na weselu. Nie będę miał nic wspólnego z kościołem.

Nie zgłaszam niczego nigdzie, nie chcę mieć niczego wspólnego z kościołem. Jestem niewierzący niepraktykujący, antyklerykalny.
A co Cię to tak interesuje? :) Rozmawiamy na temat wyborów i polityki.

Może kiedyś zgłoszę apostazję, natomiast nie mam zamiaru na razie, bo nie lubię załatwiać papierkowej roboty.
Ostatnio edytowano środa, 7 wrz 2011, 19:41 przez lag, łącznie edytowano 1 raz
troll bros
lag
użytkownik

Postprzez sweeper » środa, 7 wrz 2011, 20:06

lag napisał(a):A co Cię to tak interesuje? :) Rozmawiamy na temat wyborów i polityki.

a widzisz... interesuje dlatego, że katolik nie powinien mieć dylematów w przypadku wyboru partii czy kandydata
nadrzędnym prawem dla niego jest prawo kościelne i kierując się tylko nim wybór ma pomiędzy PO, PiS i PJN

dlatego dyskusja przestaje być ciekawa jeżeli ktoś pisze, że będzie głosował na JKM czy Palikota jeżeli jest katolikiem bo to zakrawa na fetyszyzm
sweeper
użytkownik

Postprzez ZIZ » środa, 7 wrz 2011, 20:34

sweeper napisał(a):
ZIZ napisał(a):2/W przykazaniu "nie zabijaj" słowo "zabić" nie dotyczy zabijania na wojnie i kary śmierci - te formy zabijania były określane innym słowem niż słowo użyte w przykazaniu. Przykazanie dotyczy tylko zabójstwa osoby niewinnej.

ciekawa interpretacja - czy masz może jakieś "papiery" uprawniające Cię do interpretowania przykazań na własne potrzeby?

Interesujace, ze jestes kolejna Osoba, ktora na argumenty w sprawie kary smierci reaguje tak samo. tzn zwraca uwage na punkt dotyczacy przykazania. Oczywiscie nie mam "papierow" na interpretacje wiec moze zastanowimy sie nad oficjalnym stanowiskiem KK ujetym np. w takiej sentencji:

Z encykliki Jana Pawła II „Evangelium Vitae”.

Władza publiczna powinna przeciwdziałać naruszaniu praw osobowych i społecznych, wymierzając sprawcy odpowiednią do przestępstwa karę, jako warunek odzyskania prawa do korzystania z własnej wolności. W ten sposób władza osiąga także cel, jakim jest obrona ładu publicznego i bezpieczeństwa osób, a dla samego przestępcy kara stanowi bodziec i pomoc do poprawy oraz wynagrodzenia za winy.

Jest oczywiste, że aby osiągnąć wszystkie te cele, wymiar i jakość kary powinny być dokładnie rozważone i ocenione, i nie powinny sięgać do najwyższego wymiaru, czyli do odebrania życia przestępcy, poza przypadkami absolutnej konieczności, to znaczy gdy nie ma innych sposobów obrony społeczeństwa. Dzisiaj jednak, dzięki coraz lepszej organizacji instytucji penitencjarnych, takie przypadki są bardzo rzadkie, a być może już nie zdarzają się wcale.

W każdym razie pozostaje w mocy zasada wskazana przez nowy Katechizm Kościoła Katolickiego:„Jeśli środki bezkrwawe wystarczają do obrony życia ludzkiego przed napastnikiem i do ochrony porządku publicznego oraz bezpieczeństwa osób, władza powinna stosować te środki, gdyż są bardziej zgodne z konkretnymi uwarunkowaniami dobra wspólnego i bardziej odpowiadają godności osoby ludzkiej”.

Powyzsze sentencje ukazuja dobitnie jaka postawe przyjal KK odchodzac od postaw skkrajnych rodem ze Starego Testamentu czy czasow inkwizycji. Ale kary smierci wynierzanej w przypadkach skrajnych nie potepia ani nie zalicza jako grzech.
Ostatnio edytowano środa, 7 wrz 2011, 20:56 przez ZIZ, łącznie edytowano 1 raz
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ziz

Choćbym nawet szedł ciemną doliną zła się nie ulęknę! ...bo ja jestem ciemnością i złem tej doliny ;)
ZIZ
użytkownik

Na forum od: 30 wrz 2010, 19:32

Postprzez lag » środa, 7 wrz 2011, 20:49

sweeper napisał(a):dlatego dyskusja przestaje być ciekawa jeżeli ktoś pisze, że będzie głosował na JKM czy Palikota jeżeli jest katolikiem bo to zakrawa na fetyszyzm

Nie rozumiem. Ok skończyły Ci się argumenty, a ja dopisuje do swojej kolekcji kolejnego katolika z którym nie byłem w stanie znaleźć od początku porozumienia w jakiejkolwiek kwestii :P Zastanawiałem się jak to jest, że piszesz to co piszesz, co Tobą kieruje, jakie są tego przyczyny itd ale teraz wszystko stało się zupełnie jasne dla mnie.

Wróćmy więc do tematu wyborów.
Ostatnio edytowano środa, 7 wrz 2011, 20:52 przez lag, łącznie edytowano 1 raz
troll bros
lag
użytkownik

Postprzez Kryspin » czwartek, 8 wrz 2011, 05:37

miro napisał(a):
lag napisał(a):
Kryspin napisał(a):Liberalna prawica z Januszem Korwinem-Mikke - LoL, lepszego oszoloma polska polityka nie widziala.

Pier**lisz.

Eee tam. Zostaw ynteligenta. On z PO, a jak każdy POljaczek ostatnio jest niezwykle wściekły, bo mu elektorat ucieka. I jest szansa, że będą rozliczeni z czteroletniego bandytyzmu.

Odnośnie JKM
Fajny gościu, "prawie" konserwatysta.

Ktora czesc tej rozprawki posiada argumenty zdaniowe, takie na miare homo sapiens, ktory zdal mature w przeciwienstwie do szympansa, ktoremu udalo sie zdac mature, to wtedy chetnie sie do tej dywagacji ustosunkuje. Na razie, koczkodan nie odroznia funktorow zdaniotworczych od argumentow zdaniowych, czyli im glosniej klawiatura stuka, tym bardziej siermiezna retoryka...
Kryspin
użytkownik

Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez lag » czwartek, 8 wrz 2011, 09:23

http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/lew ... newslatter

"Podatek ma dać budżetowi Wspólnoty" <- WTF?
troll bros
lag
użytkownik

Postprzez Piotrek » czwartek, 8 wrz 2011, 14:24

Znowu kłamstwo i znowu przeprosiny : http://wybory.onet.pl/parlamentarne-201 ... lnosc.html , ile razy można kłamać?
Miro, wyluzuj, trochę realizmu politycznego i dobrego wychowania.
pozdrawiam
Piotrek
użytkownik

Postprzez Piotrek » czwartek, 8 wrz 2011, 15:40

Miro, jeśli piszę o kłamstwach to cytuję wyroki sądów, niezależnych od władzy, a nie jak było za rządów PiS-u, kiedy system sądowniczy był częścią partyjnego układu.
"A swoją drogą, czy z klubu PSL 16 posłów było za nowelizacją ustawy, która przewiduje możliwość odstąpienia, w niektórych przypadkach, od ścigania za posiadanie małej ilości narkotyków, czy nie?" i co to jest zezwolenie na używanie bez ograniczeń narkotyków? to już nie kłamstwo tylko debilizm, zastanów się nad sensem tej nowelizacji, jaki był jej cel? , wyłącz pisomyślenie a włącz inteligencję, niemożliwe? , naprawdę nie wierzę, że jesteś takim betonem. Przeczytaj uzasadnienie wyroku sądu.
"Dokładnie, trochę wychowania, a nie notoryczne trollowanie moich wątków i chamska nagonka na mojego nicka."
Doskonale wiesz, że jak będziesz niegrzeczny i zaczniesz obrażać innych uczestników Forum to znowu dostaniesz klapsa w pupę, naprawdę chcesz tego? Co do manii prześladowczej widocznej w tym cytacie, naprawdę, to jest uleczalne. A nic nie jest bez przyczyny. Większość z uczestników tutaj to całkiem rzeczowi dyskutanci, czasami pojawiają się frustraci, których celem jest maksymalne obrażanie innych ale szybko znikają, natomiast Ty urastasz do naczelnego trola tego Forum, naprawdę jest to taki powód do zadowolenia i tak ciężko Ci nas zrozumieć? Nie wierzę. pozdrawiam
Piotrek
użytkownik

Postprzez zuo » czwartek, 8 wrz 2011, 16:55

miro napisał(a):Dokładnie, trochę wychowania, a nie notoryczne trollowanie moich wątków

Jak chcesz pisac sam dla siebie to zaloz sobie pamietnik.
zuo
użytkownik

Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez 10RONNIE10 » czwartek, 8 wrz 2011, 19:24

A teraz strzał w stope PiSu.

Przejeżdzałem dzisiaj przez Węgierską Górkę, Widze dużą gablote na ścianie sklepu przy rondzie mocno uczęszczanym nawiasem mówiąc i co widzę?
Wielki napis pis coś tam, adres strony z programem PiSu i ..... Zdjęcie Pary prezydenckiej ....
I kto mi jeszcze powie ze na smoleńsku pis nie robi kampani !
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik

Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kącik polityczny