[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/common.php on line 128: session_start(): open(/var/lib/php/sessions/sess_8eqnj772mmioqj1qdj1a2tvpi2, O_RDWR) failed: No space left on device (28)
Zobacz wątek - Krzysztof Czabański - kandydat do Sejmu • Forum Bielsko.Biala.pl

Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Krzysztof Czabański - kandydat do Sejmu

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Ginzburg » sobota, 10 wrz 2011, 13:34

Szanowni Państwo jestem zwolennikiem kandydatury Krzysztofa Czabańskiego w najbliższych wyborach do Sejmu. Przekonuje mnie do tego zarówno życiorys i droga zawodowa kandydata, jak i przesłanie, które zamieścił na swojej stronie internetowej:

"Szanowni Państwo,

z Jarosławem Kaczyńskim współpracuję od ponad 20 lat, popierając jego starania o utworzenie Polski równych szans dla wszystkich obywateli. Już na początku lat 90-tych, kierując razem z Jarosławem Kaczyńskim „Tygodnikiem Solidarność” upominaliśmy się o grupy społeczne wykluczone przez rząd Mazowieckiego i Balcerowicza z postępu, jaki się dokonywał w Polsce po upadku PRL i walczyliśmy o wolność głoszenia wszystkich poglądów politycznych.

Przez całe swoje życie zawodowe, jako dziennikarz i publicysta polityczny, autor wielu książek, a także zajmując szereg wysokich funkcji publicznych (Prezes Polskiej Agencji Prasowej, Prezes Polskiej Agencji Informacyjnej, Przewodniczący Komisji Likwidacyjnej RSW, Prezes Polskiego Radia) działałem na rzecz państwa służącego wszystkim obywatelom, stwarzającego równe szanse na wyrażanie swoich poglądów i prezentowanie opinii.

Polska musi być państwem, w którym wszystkie grupy obywateli mają prawo głosu, a nikt nie może być wykluczony z debaty społecznej. Tylko wówczas będziemy w stanie podejmować mądre decyzje i modernizować Polskę.

Nieudolne rządy Donalda Tuska postawiły nasz kraj na krawędzi kryzysu. Kolosalne zadłużenie, rosnące podatki, rozgrzebane inwestycje, kneblowanie mediów to „osiągnięcia” Platformy Obywatelskiej. Wierzę w to, że w najbliższych wyborach możemy to zmienić. Dlatego bez wahania przyjąłem propozycję Jarosława Kaczyńskiego i zdecydowałem się kandydować do Sejmu.

Proszę o państwa głos, głos dla zmiany Polski na lepsze, dla kompetencji i uczciwości w polityce, dla przejrzystej debaty publicznej, w której każdy powinien zostać wysłuchany.

Dość nieudolnych rządów PO. Polacy zasługują na więcej!"

Powyższe przesłanie pochodzi ze strony: www.krzysztofczabanski.pl
Ginzburg
nowicjusz

Na forum od: 10 wrz 2011, 13:29

Postprzez lag » sobota, 10 wrz 2011, 13:42

PRECZ Z KOMUNĄ! PRECZ Z SOCJALIZMEM!
troll bros
lag
użytkownik

Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez Piotrek » sobota, 10 wrz 2011, 14:46

No to chłopie nieźle się wyłożyłeś. Jak dla mnie na tego pana, który nie ma nic z nami wspólnego może zostać oddany tylko jeden głos, ten zza oceanu. To jest totalna bezczelność żeby do nas, do Bielska-Białej sprowadzać jakiegoś pisowskiego kacyka, zupełnie nie związanego z nami. Niech startuje sobie w miejscu gdzie coś zrobił, gdzie go szanują i znają, co za dziwna polityka, u siebie go znają i wiedzą, że głupek? strach startować? Ja nawet jeśli głosowałbym na jakąś partię, bo takie są te wybory, to tylko na swoich a nie jakiś, gdzieś skompromitowanych, a na głupiej prowincji muszą wygrać, ktoś robi z nas debili, lud to przełknie jak powiedział jeden z ideologów PiS-u. Ciekawy jestem ilu naszych miejscowych wyborców zagłosuje na tego Pana, bo tak im kazano, a nie dlatego, że kochają ojczyznę? Co za farsa. pozdrawiam
Piotrek
użytkownik

Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez 10RONNIE10 » sobota, 10 wrz 2011, 15:04

Powiedział bym WYP..... ale mi to GP usunie wiec po prostu IDŹ PAN W CH**

Co TO MA BYĆ!

Jakieś zsyłki ... bo brakło miejsca na listach w swoim mieście ...!!!

SP..... PAN !
ANTY PO/PiS/SLD/PSL !!

NIE GŁOSUJE NA MNIEJSZE ZŁO !
10RONNIE10
użytkownik

Na forum od: 17 cze 2010, 20:57

Postprzez GrzegorzD » sobota, 10 wrz 2011, 15:26

Co się czepiacie? Jaki PIS taki kandydat :D:D:D

Ronnie: mówi się "Idz pan na spacer z elementami seksu!' :D
GrzegorzD
użytkownik

Na forum od: 27 wrz 2009, 19:03

Postprzez staszeks » sobota, 10 wrz 2011, 15:28

lag napisał(a):PRECZ Z KOMUNĄ! PRECZ Z SOCJALIZMEM!

To na podstawie własnego doświadczenia?

A teraz do meritum.
Tego pana nie znam, więc nie mogę na niego głosować.
Najładniejsze hasła są nic nie warte.
Moje doswiadczenie mówi mi, że zadnemu politykowi nie można wierzyć i czym ładniej
mówi tym mniej zrobi.
Jak on ma zrobić coś dla regionu, którego nie zna?
Na dodatek głównie będzie przebywał poza regionem (Warszawa)
więc nie ma szans go poznać.
Już z tego widać, że jego jedynym celem jest wykonywać dyrektywy
władz partyjnych.
W związku z tym mam propozycję.
Może zamiast wybierać i utrzymywać kosztowny sejm i senat
przydzielmy odpowiednie przywileje liderom partyjnym.
(czyli głos Tuska jest równoznaczny zagłosowaniu przez X posłów
a głos Kaczyńskiego Y Ojejniczaka Z i tak dalej.
Będzie taniej i sprawniej bo nie trzeba bedzie utrzymywać
tylu posłów, budynku, personelu obsługujacego a i mównica bedzie mniej obciążona.
Na zdrowie (nie tylko psychiczne) niektórych też powinno to wpłynąć pozytywnie,
bo będzie mniej okazji do wywichnięcia sobie szczęki podczas ziewania.
Ostatnio edytowano sobota, 10 wrz 2011, 15:29 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik

Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Postprzez Filip47 » sobota, 10 wrz 2011, 15:45

Panowie! Skąd te nerwy? Jeśli partia, której nie lubicie wprowadza spadochroniarza z Warszawy, to tym lepiej dla was. mało kto lubi spadochroniarzy wrzuconych z centrali przez superszefów.
Szanse wyboru spadają.
Szef siada przy piwku lub kawie, spojrzy w sufit albo w okno i wyznacza kandydatów, to dotyczy wszystkich partii, nie myślmy, że będziemy wybierać naszych kandydatów, to są wybrańcy tych, co sterują partiami.
Nie dajmy sobie zamydlić oczu.
Filip47
użytkownik

Na forum od: 4 sie 2010, 23:59

Postprzez GrzegorzD » sobota, 10 wrz 2011, 15:51

fragment wywiadu z Marszałkiem Niesiołowskim, dotyczy "towarzysza Czabańskiego":

Kandyduje Pan do Sejmu z okręgu lubuskiego. Jednocześnie odbiera Pan takie samo prawo Krzysztofowi Czabańskiemu, który pracuje w Warszawie i znalazł się na drugim miejscu na liście PiS w okręgu bielskim. Kto może, a kto nie może kandydować spoza miejsca stałego zamieszkania?

- Każdy ma do tego prawo. Różnica polega na tym, że ja już cztery lata jestem posłem Ziemi Lubuskiej. W poprzednich wyborach głosowało na mnie prawie 70 tys. osób. Na to poparcie ciężko sobie zapracowałem. Krzysztof Czabański natomiast był wieloletnim działaczem PZPR, a w wolnej Polsce jako szef radia publicznego - lizusem PiS. W ciągu tej kadencji „przyjąłem się” w moim okręgu. Zobaczymy, jak „przyjmie się” pan Czabański.
GrzegorzD
użytkownik

Postprzez Piotrek » sobota, 10 wrz 2011, 16:00

Staszku to jest właśnie nasz system wyborów i proponowna przez Ciebie opcja niczego nie zmienia w sensie sprawowania władzy, ale upraszcza i pokazuje prawdziwy układ. Co do finansowania - partie dostają po wygranych wyborach miliony dotacji plus ich posłowie następne miliony na działalność, myślę, że dopóki istnieje system partyjny, czyli rządy mniejszości, to większość pieniędzy i tak będą zgarniały partie, bo tak to sobie urządziły mimo, że stanowią kilka procent okradanego narodu. Ale wystarczy tylko zakwestionować ich prawo do grabienia nas wszystkich to natychmiast znajdują się obrońcy pokrzywdzonych biedaczków.
Filip47 dokładnie tak, ale zacznij pisać prawdę to tak Cię oplują, że się utopisz.
Grzegorzu, jak myślisz, przyjmie się czy nie? Czy my na Podbeskidziu jesteśmy narodem niewolników czy mamy własne zdanie?
pozdrawiam
Ostatnio edytowano sobota, 10 wrz 2011, 16:04 przez Piotrek, łącznie edytowano 1 raz
Piotrek
użytkownik

Postprzez GrzegorzD » sobota, 10 wrz 2011, 16:12

Oczywiscie ze sie nie przyjmie :)
GrzegorzD
użytkownik

Postprzez Piotrek » sobota, 10 wrz 2011, 16:31

GrzegorzD napisał(a):Oczywiscie ze sie nie przyjmie :)

Wrócę do tematu po wyborach, ale myślę tak samo, nasi niezależnie od poglądów i potraktowaniu ich jako maszynki wyborczej potrafią zachować swoją niezależność i nie będą bezmyślnym narzędziem w ręku jakiejś jednej czy drugiej partyjki. pozdrawiam
Piotrek
użytkownik

Postprzez Del_Rey » sobota, 10 wrz 2011, 16:47

ale kicha. a nasz lokalny poseł, któremu nie podobała bielizna na zamku, startuje w Białymstoku, bo go tam nie znają ?
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Del_Rey
użytkownik

Na forum od: 14 lis 2006, 14:01

Postprzez zuo » sobota, 10 wrz 2011, 17:41

Ginzburg napisał(a):Szanowni Państwo jestem zwolennikiem kandydatury Krzysztofa Czabańskiego w najbliższych wyborach do Sejmu. Przekonuje mnie do tego zarówno życiorys i droga zawodowa kandydata, jak i przesłanie, które zamieścił na swojej stronie internetowej

Zapomniał dodać o tym ze w latach 1967 - 1980 należał do PZPR. Wie też co nieco a aferze fundacji prasowej Solidarność.
zuo
użytkownik

Na forum od: 23 sty 2008, 19:10

Postprzez Ginzburg » sobota, 10 wrz 2011, 18:37

No tak, widzę, że Krzysztof Czabański budzi przerażenie wśród miejscowych sympatyków PO.
Do wyzwisk wypisywanych przez sympatyków tej partii nie będę się odnosił. Jaka partia taki jej elektorat. Niech czytający ten wątek to ocenią.

Do zarzutów odnieść się jednak trzeba.
Pierwszy zarzut dotyczy faktu, że jest spadochroniarzem i powinien kandydować tam, gdzie coś zrobił.
No cóż spadochroniarzem niewątpliwie jest, ale wybory do Sejmu, to nie wybory samorządowe. To zadaniem radnych, wójtów i burmistrzów jest remontowanie ulic, czy budowanie pływalni. Zadaniem posłów jest natomiast sprawowanie władzy ustawodawczej, czyli uchwalanie ustaw. Posłowie mają oczywiście jakiś tam niewielki wpływ na kierowanie inwestycji centralnych, ale to jest argument na rzecz Krzysztofa Czabańskiego, ponieważ jako człowiek mający kontakty w Warszawie może bardziej pomóc regionowi, niż lokalni politycy.
Jeśli zaś chodzi o to, że powinien kandydować tam gdzie coś zrobił, to biorąc pod uwagę fakt, że był prezesem Polskiego Radia odbieranego w całej Polsce powoduje, że ma chyba prawo kandydować z każdego regionu, w którym radio jest odbierane. (Jaki zarzut taki argument).

Drugi zarzut dotyczy członkostwa w PZPR w latach 1967-1980.
Tak to prawda Krzysztof Czabański był wtedy szeregowym członkiem PZPR, ale w 1980 roku wystąpił z partii i rozpoczął działalność w opozycji, a po wprowadzeniu stanu wojennego publikował w prasie podziemnej. Po 1989 roku nie przeflancował się, jak wielu innych byłych działaczy PZPR, do różowego salonu Unii Wolności, tylko współpracował blisko z Jarosławem Kaczyńskim. A to nie wiązało się z żadnymi korzyściami, tylko z prześladowaniami. Przykład tych prześladowań opisuje poniżej.

Trzeci zarzut dotyczy Fundacji Solidarności.
Na ten zarzut chciałbym odpowiedzieć, ale szczerze mówiąc nie wiem na czym zarzut ten miałby polegać. Wiem, że na podstawie przygotowanego przez kierowaną politycznie prokuraturę oskarżenia wraz z Jarosławem Kaczyńskim i Sławomirem Siwkiem zasiadali na na ławie oskarżonych, ale cała sprawa zakończyła się ich uniewinnieniem.
Ginzburg
nowicjusz

Na forum od: 10 wrz 2011, 13:29

Postprzez staszeks » sobota, 10 wrz 2011, 18:52

Ginzburg napisał(a):No tak, widzę, że Krzysztof Czabański budzi przerażenie wśród miejscowych sympatyków PO.
Do wyzwisk wypisywanych przez sympatyków tej partii nie będę się odnosił. Jaka partia taki jej elektorat. Niech czytający ten wątek to ocenią.

Do zarzutów odnieść się jednak trzeba.
Pierwszy zarzut dotyczy faktu, że jest spadochroniarzem i powinien kandydować tam, gdzie coś zrobił.
No cóż spadochroniarzem niewątpliwie jest, ale wybory do Sejmu, to nie wybory samorządowe. To zadaniem radnych, wójtów i burmistrzów jest remontowanie ulic, czy budowanie pływalni. Zadaniem posłów jest natomiast sprawowanie władzy ustawodawczej, czyli uchwalanie ustaw. Posłowie mają oczywiście jakiś tam niewielki wpływ na kierowanie inwestycji centralnych, ale to jest argument na rzecz Krzysztofa Czabańskiego, ponieważ jako człowiek mający kontakty w Warszawie może bardziej pomóc regionowi, niż lokalni politycy.
.............................................................
.

Jakoś mnie nie przeraża, ale tez nie jestem sympatykiem PO.
Nie jestem niczyim sympatykiem.
(nieprawda ale moje sympatie nie mają nic wspólnego z polityką)
Wracając do twoich argumentów.
Dla samorządu robi się coś nie tylko remontując ulice.
Przykładem takiej robotu dla Bielska na poziomie centralnym było zrobienie z województwa powiatu.
Czyzby to zrobili samorządowcy?
To tylko przykład, jak się postarasz to sam znajdziesz inne.
To (spadochroniarstwo) jest dla mnie wystarczajace aby go zdyskwalifikować.
Ostatnio edytowano sobota, 10 wrz 2011, 19:26 przez staszeks, łącznie edytowano 1 raz
staszeks
użytkownik

Na forum od: 13 lis 2006, 19:20

Następna strona

Powrót do Kącik polityczny