Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Oświadczenie LOS w sprawie wypowiedzi Sikorskiego.

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez Zakilles » czwartek, 8 gru 2011, 23:17

Obrazek

RADA POLITYCZNA LIGI OBRONY SUWERENNOŚCI


O Ś W I A D C Z E N I E
W sprawie skandalicznej wypowiedzi ministra Radosława Sikorskiego.


W ostatnich dniach staliśmy się świadkami skandalicznego zachowania ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego, który podczas wystąpienia na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej w Berlinie przedstawił rzekomo „polską” wizję Unii Europejskiej. Sikorski stwierdził, że przyszłością Unii jest federacja i że będzie się domagał, aby państwa członkowskie miały tyle tylko autonomii, ile mają stany USA. Jednocześnie „łaskawie” wyłączył spod władzy Brukseli: edukację, moralność publiczną i podatki, które miałyby pozostać w gestii państw członkowskich, ponieważ jego „skromnym” zdaniem „w Unii mogą funkcjonować obok siebie kraje różniące się godzinami pracy czy prawem rodzinnym”. Zaproponował również wzmocnienie najwyższych instytucji UE, poprzez połączenie stanowisk przewodniczących Rady i Komisji Europejskiej, wejście w skład Komisji bliżej nieznanych „prawdziwych przywódców z autorytetem i charyzmą” oraz wybór deputowanych do Parlamentu Europejskiego z ogólnoeuropejskiej listy kandydatów.

W dodatku minister Sikorski postąpił w sposób karygodny prezentując stanowisko rządu w sprawie przyszłości Unii w pierwszej kolejności dziennikarzom i uczestnikom konferencji w Berlinie zamiast na forum polskiego parlamentu. Uchylił się w ten sposób przed kontrolą parlamentarną, której podlega Rada Ministrów. Nie jest to zresztą odosobniony przypadek, ponieważ zachętą dla niego mogło być również zachowanie szefa rządu, który podczas sejmowego expose nie zaprezentował założeń polityki zagranicznej i bardzo ogólnikowo odniósł się do zagadnień europejskich, uznając Sejm Rzeczypospolitej za gremium „niegodne” i „niekompetentne”, aby mogło się wypowiadać w tym temacie. Poczynania te wskazują na to, że rządzący naszym państwem układ polityczny nie liczy się wcale z wolą parlamentu, a w związku z tym nie bierze również pod uwagę zdania narodu, którego interesy powinien reprezentować i chronić.

Proponowane przez Sikorskiego rozwiązania zmierzają w kierunku całkowitego ubezwłasnowolnienia państw członkowskich i poddania ich arbitralnym rozstrzygnięciom unijnych technokratów. Natomiast pomysły dotyczące wyłaniania eurodeputowanych są już niczym innym tylko próbą zapewnienia skompromitowanym w poszczególnych krajach politykom wygodnego azylu na unijnych salonach. Poza tym definiowanie przez obecny rząd polskiego interesu narodowego, jako całkowicie zależnego od przyszłości Unii i strefy euro oraz forsowanie na siłę dalszej integracji „wspólnoty” i nieliczenie się ze stratami, jakie Polska będzie musiała ponieść, jest ewidentnym działaniem na szkodę Narodu i Państwa Polskiego.

Zdaniem Ligi Obrony Suwerenności szef MSZ Radosław Sikorski występując z tezami o ograniczeniu suwerenności Polski nie tylko obraził nasze społeczeństwo, ale także przekroczył swoje kompetencje. Sprzeniewierzył się również postanowieniom Konstytucji i innym prawom Rzeczypospolitej Polskiej, albowiem podeptał słowa ministerialnego ślubowania, w którym przysięgał, że „dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem”. Uważamy ponadto, że dążenie do narzucenia w Unii hegemonii dużych państw, przede wszystkim Niemiec i Francji, jest bardzo niebezpieczną tendencją, która godzi w żywotne interesy naszego kraju. Dlatego godnym najwyższego potępienia jest postępowanie ministra Sikorskiego, który wykorzystując autorytet polskiego rządu i fakt sprawowanej przez Polskę prezydencji głosi tezy niebezpieczne dla naszego narodowego bytu.

Suwerennością państwa i wolnością narodu, jako wartościami nadrzędnymi i bezcennymi, nie ma prawa nikt kupczyć, bez względu na swoje przekonania polityczne, czy zajmowaną pozycję społeczną, dlatego, że: „Państwo Polskie jest wspólnym dobrem wszystkich obywateli. Wskrzeszone walką i ofiarą najlepszych swoich synów ma być przekazywane w spadku dziejowym z pokolenia na pokolenie. Każde pokolenie obowiązane jest wysiłkiem własnym wzmóc siłę i powagę państwa. Za spełnienie tego obowiązku odpowiada przed potomnością swoim honorem i swoim imieniem”.

W związku z powyższym, Rada Polityczna Ligi Obrony Suwerenności domaga się natychmiastowego odwołania Radosława Sikorskiego ze stanowiska ministra spraw zagranicznych oraz postawienia go przed Trybunałem Stanu, co powinno być przestrogą dla wszystkich polityków, którzy mając na widoku osobiste korzyści, wysługują się obcym ośrodkom decyzyjnym i działają na szkodę Polski.Gdańsk, dn. 29 listopada 2011 roku.

Przewodniczący
Ligi Obrony Suwerenności
Wojciech Podjacki

www.lospolski.pl
www.suwerennapolska.forumpolish.com
Zakilles
nowicjusz
 
Posty: 12
Na forum od: 4 gru 2011, 18:30

Postprzez Pyramide » piątek, 9 gru 2011, 09:44

Jakaś dziwna zbieżność oświadczenia i tej "wzruszającej" wypowiedzi z filmiku.
Ciekawe gdzie był i co robił ten mówca 13 grudnia pamiętnego roku?
http://vod.gazetapolska.pl/807-apel-jar ... czynskiego
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Postprzez tomeh » wtorek, 17 sty 2012, 12:16

Dorobkiewicze i kumatorzy, wszystko to ściema z takimi afiszami.
Serwis infomiasto.eu - wielotematyczny i praktyczny
tomeh
użytkownik
 
Posty: 87
Na forum od: 9 lis 2010, 19:30
Lokalizacja: BielskoB

Postprzez olek » środa, 18 sty 2012, 21:11

W Europie to tak jak w małżeństwie: wstępując w nie, trzeba zrzec się części wolności. Jaka będzie to część, to już kwestia umowy na łonie stadła małżeńskiego czy między członkami. Nie trzeba być ani zbyt pokornym ani zbyt pysznym, ani zbytnia czołobitność ani nadmierna duma narodowa. Droga pośrodku, między ekstremami.
Chociaż to nie muszą być ekstremy: czasem mamy do czynienia z ludźmi chorymi na paranoję, którzy przewrażliwieni są na wszelką odgórną kontrolę, na jakieś potężne siły, które rzekomo nami dyrygują, które mają wszędzie swoje macki...
Tylko niewielka część paranoików trafia do na konsultacje lekarskie czy do szpitali: otóż większa, zanurzona część góry lodowej przechadza się wolno po ulicy i wygłasza wolno swoje poglądy...

Ale zgadzam się, wszelka nadrzędna władza centralna, czy to w Warszawie czy w Brukseli, powinna być przejrzysta, przeźroczysta, "do wglądu", również po to by nie kreować nowych paranoikow.
Ostatnio edytowano środa, 18 sty 2012, 21:55 przez olek, łącznie edytowano 1 raz
olek
użytkownik
 
Posty: 2588
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron