Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Ukryte przez Euro, czyli Doda i jej kara

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Postprzez GeN » środa, 20 cze 2012, 19:08

Jakoś pod zamieszaniem zwanym Euro 2012 umyka uwadze wiele ważnych wydarzeń, nawet tych mogących mieć w przyszłości silny wpływ na nasze życie publiczne. Na przykład zdarzyło się sądowi drugiej instancji podtrzymać wyrok niższej i skazać szansonistkę Dodę na karę pięciu tysięcy za obrazę uczuć religijnych. Dziewczę z wyrokiem się nie zgadza i do Trybunału Europejskiego chce się odwołać.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 59453.html

Niezbyt poważam intelekt Dody. Nie ma też podstaw by sądzić, iż za wypowiedzią będącą przedmiotem sporu stała jaka głębsza myśl. Jednak przypadkiem udało się dziewczęciu zdefiniować ostro problem przepisów "o obrazie uczuć religijnych" w swej istocie godzących w kilka wolności, przede wszystkim w wolność słowa. Że zupełnie Doda tego tego nie rozumie widać choćby w jej naiwnych i głupawych tłumaczeniach. Co nie zmienia istoty rzeczy.

Po pierwsze, może nie tak doniosłe, lecz ważne, sądy obu instancji nie stanęły na wysokości zadania. Z jednej strony jest wyrok. W ten sposób sąd bezpiecznie schował się za bezrefleksyjne czytanie paragrafów, jak jakiś nieudolny urzędniczyna niższego szczebla. Z drugiej jest kara w wysokości pięciu tysięcy złotych, która dla przeciętnego sierściucha może brzmi groźnie, lecz dla szansonistki Dody to drobne na waciki. Więc po raz kolejny sąd nie stanął na wysokości. Tchórzliwie zrobił wymyk na drążku w przód, by nie narazić się nikomu. Ale to tak przy okazji. Do dyskusji o sposobie "robienia prawa" w praktyce.

Drugi problem jest poważniejszy. To sam wyrok skazujący. Oznacza on bowiem, że istnieje ścieżka pozwalająca na zatykanie mordy inaczej myślącym. Istnieje i jest skutecznie egzekwowana. Już wcześniej kilka razy narzędzie to było wykorzystywane, w różnych okolicznościach. Teraz sięgnięto już po tak głębokie pokłady absurdu, że dalej tylko publiczny pręgierz za nieprawomyślne myślenie. Normalnie Orwel. Oto dwóch kolesi, nie byle jakich zresztą, bo i znany wojownik widzący bez mała zagrożenie sekciarstwem nawet w kółkach modelarskich, i senator polityk, stwierdza jakoby zostały obrażone ich uczucia religijne, bo jakaś artystka estradowa śmiała poddać pod wątpliwość pochodzenie pewnej księgi. Normalnie taliban, tym też się roi jakoby Koran był święty i niepodlegający osądowi, a jak ktoś myśli inaczej to pod ścianę i w łeb. No i złożyli zawiadomienie. Że słyszeli, że się dowiedzieli, bo w to iż oglądają plotarsko-modowo-babski kanał pasjami trudno uwierzyć. Prokuratura zamiast posłać panów po drucie z powagą sprawą się zajęła, potem sąd się pochylił i mamy oto pasztet. Mamy wyrok skazujący za wygłaszanie poglądów.
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez SP&C » środa, 20 cze 2012, 19:50

Skoro ważne wydarzenia, to umknęło Ci również, że pies/suka pani szansonistki Olgi Jackowskiej, namiętnie zamawia pocztą narkotyki, co absolutnie mnie nie dziwi. Upał.
SP&C
użytkownik
 
Posty: 518
Na forum od: 10 lis 2007, 23:00

Postprzez Del_Rey » środa, 20 cze 2012, 20:02

cos czuje ze pies pani Jackowskiej polknie ości z karpia by popełnić przez to samobójstwo. A może już jest na pewnej liście? :)
Wysocy urzędnicy - to ludzie, którzy za nasze pieniądze kradną nasze pieniądze.
Avatar użytkownika
Del_Rey
użytkownik
 
Posty: 2784
Na forum od: 14 lis 2006, 14:01
Lokalizacja: B-B

Postprzez lag » czwartek, 21 cze 2012, 02:03

I dobrze, mam nadzieję, że wygra. Obraza uczuć religijnych to największy idiotyzm jaki istnieje.
troll bros
lag
użytkownik
 
Posty: 1623
Na forum od: 22 lip 2007, 21:01

Postprzez Lapa_Christi » czwartek, 21 cze 2012, 07:05

lagu - z tego co widać, obraza uczuć to idiotyzm w zależności kto się obraża... bo gdyby się obraził - dajmy na to - jakiś "innowierca" za kalumnie wygłaszane przez tych, którzy ściagają rzekome "sekciarstwo" - sprawa wyglądałaby zgoła inaczej!
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B

Postprzez GeN » czwartek, 21 cze 2012, 07:51

SP&C napisał(a):(..)pies/suka pani szansonistki Olgi Jackowskiej, namiętnie zamawia pocztą narkotyki, co absolutnie mnie nie dziwi. Upał.

Nie umknęło, lecz to sprawa bardziej obyczajowa i kazuistyczna niż polityczna. Tymczasem to "kącik polityczny". No i wiadomo - upał.

Lapa_Christi napisał(a):gdyby się obraził - dajmy na to - jakiś "innowierca" za kalumnie wygłaszane przez tych, którzy ściagają rzekome "sekciarstwo"

Się wyrażaj, ty poganinie jeden! ;) Nie "kalumnie", tylko rzeczowa i słuszna krytyka, nie "wygłaszane", a przedstawiane oraz nie "rzekome", lecz absolutnie udowodnione. No i nie "sciągają" - oni ścigają. :D
GeN
użytkownik
 
Posty: 1276
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Postprzez Lapa_Christi » czwartek, 21 cze 2012, 11:21

fakt... ścigają... przepraszam za nadużycie przycisku OPTION :)
http://kartonowakolej.pl
...bo inny, nie znaczy gorszy!!!
Avatar użytkownika
Lapa_Christi
użytkownik
 
Posty: 1206
Na forum od: 19 lip 2007, 11:51
Lokalizacja: B-B


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości