Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Postprzez Benon » niedziela, 16 lut 2014, 23:54

Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Media w ostatnich miesiącach bardzo wiele uwagi poświęcały sprawie wyjścia na wolność Mariusza Trynkiewicza. Trynkiewicz skończył 11 lutego 2014 roku odbywanie kary 25-ciu lat pozbawienia wolności za morderstwo na tle seksualnym czterech nastoletnich chłopców.

W dniu zakończenia odsiadki przez Trynkiewicza media, oprócz newsów na temat "bestii z Piotrkowa", przekazały jeszcze jedną informację, której nie nadały już takiego rozgłosu. Otóż według prof. Krystyny Iglickiej-Okólskiej - ekonomistki, demograf i rektor Uczelni Łazarskiego - z Polski w 2013 roku mogło wyemigrować przeszło 500 tys. mieszkańców. [1]

W listopadzie 2013 roku minęła szósta rocznica objęcia rządów przez Platformę Obywatelską. Jeśli wierzyć szacunkom prof. Iglickiej, to tamtego roku przeszło pół miliona Polaków spakowało manatki i uciekło z Platfolandu przekonawszy się że "dobra zmiana" i "inteligentny rozwój" obiecywane im przez tuskową ferajnę to jedynie cwane ściemy, wymyślone na potrzeby wabienia lemingów.

Trynkiewicz zabił swoje cztery ofiary w ciągu 26-ciu dni. Gdyby jego morderczy trans utrzymywał się na tym samym poziomie i nikt by go nie powstrzymał, to przez rok czasu pozbawiłby życia około 56 osób. Aby zatem w ciągu roku zmniejszyć populację naszego kraju o 500 tys. Polaków - czyli mniej więcej o tylu ilu zdaniem Iglickiej wyemigrowało z Polski w 2013 roku - potrzebnych byłoby ponad 8 900 Trynkiewiczów. Według kategorii wojskowych 8 900 ludzi to pod względem liczebności trzy pułki.

Wyobrażam sobie reakcje oburzenia części czytelników: "Jak można porównywać rzeczy tak różne jak emigracja i morderstwo?!". Odpowiadam: pod pewnym względem można. Platforma nie ma oczywiście na rękach krwi Polaków, którzy wyjechali z Ojczyzny. Emigranci mają się z reguły nienajgorzej, często lepiej niż mieli się w Polsce. Jednak skutek demograficzny dla naszego kraju jednostkowej emigracji i zabójstwa a la Trynkiewicz jest podobny - w obu przypadkach tracimy osobę młodą, witalną, zdolną do wytwarzania, teraz lub w przyszłości, polskiego bogactwa.

Zdaniem części specjalistów nikłe są szanse na to, aby osoby pokroju Mariusza T. wyleczyły się z sadyzmu i pedofilii. Dlatego wspomniani eksperci uważają, że jedyną formą terapii skutecznie zapobiegającą popełnianiu przez takie osoby przestępstw na tle seksualnym jest osłabienie ich popędu płciowego na przykład w wyniku chemicznej kastracji.

Natomiast ja uważam za mało prawdopodobne, aby Platforma Obywatelska zmieniła swój chorobliwy sposób postrzegania i uprawiania polityki. W związku z tym jestem przekonany, że najlepszą metodą ochrony Polski przed nieszczęsnymi skutkami pomysłów, działań i zaniechań Platformy jest wyborcza kastracja tego ugrupowania.

Co kilka lat trafia do naszych rąk narzędzie, przy którego pomocy możemy ten zabieg przeprowadzić. Jest nim karta do głosowania. Od nas zależy, czy zechcemy ją roztropnie wykorzystać.
Benon
użytkownik
 
Posty: 102
Na forum od: 6 lut 2009, 20:22

Re: Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Postprzez Grego » poniedziałek, 17 lut 2014, 08:22

Za amnestię dla Trynkiewicza odpowiada senat pierwszej kadencji, a więc zarówno PO jak i PiS, palikociarze SP i t.d. Prawie wszystkie partie głównego nurtu wywodzą się z tego pnia, choć dzielą się, łączą, zmieniają nazwy dla zatarcia śladów. Obwinianie samej tylko PO jest grubym uproszczeniem.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26

Re: Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Postprzez Pyramide » poniedziałek, 17 lut 2014, 08:52

Grego "Obwinianie samej tylko PO jest grubym uproszczeniem."
Benon jest w tym specjalistą
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4592
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Postprzez outsider? » poniedziałek, 17 lut 2014, 21:43

Piramide czy ty potrafisz używać tylko erystycznych argumentów ad personam. Też jestem zdania, że za sytuację polityczną w Polsce odpowiada nie tylko PO. Jednak niewątpliwie odpowiada za czas bycia u władzy. Krytykujesz często innych, a sama pomijasz temat i napuszczasz na osoby piszące posty. Sytuacja demograficzna i ekonomiczna jest bardzo zła i o tym się publicznie nie mówi, media lansują tematy zastępcze, które są nieistotne. Podnoszą za to emocje i kierują je na boczny tor. To są znane sposoby manipulacji. Broni się jednej grupy i preferuje jej prawa tak mocno, że agresja zamiast na np. źle rządzących kieruje się np. na...homoseksualistów. Może jednak na tym forum da się wymieniać różne poglądy?
Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Postprzez outsider? » poniedziałek, 17 lut 2014, 21:45

Avatar użytkownika
outsider?
użytkownik
 
Posty: 261
Na forum od: 9 sty 2011, 11:59

Re: Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Postprzez Grego » poniedziałek, 17 lut 2014, 22:25

A jakiegoś czadowego filmu nie polecisz? :lol:
A tak serio to zanim coś napiszesz, zapoznaj się z tytułem wątku.
Grego
użytkownik
 
Posty: 4789
Na forum od: 27 maja 2010, 07:26


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron