Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Było 500 za nic, jest i 875

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Było 500 za nic, jest i 875

Postprzez Nebelwerfer » poniedziałek, 2 lis 2015, 11:29

Okazuje się, że "Polska w ruinie" to cytat z materiałów PiS, który zawiera spis gmin "zdegradowanych ekonomicznie". Co ciekawe, nie ma tam ani jednej gminy z niektórych wschodnich województw, zapewne dlatego że to odwieczne bastiony jedynej słusznej partii.

PiS ma zgłosić projekt, który ma umożliwić pozyskiwanie przedsiębiorcom z tych gmin DARMOWEJ pracy (stażystów na bezpłatne praktyki/staże). Nie byłoby w tym nic strasznego, gdyby nie postulat, że państwo będzie płaciło 875 zł miesięcznie przedsiębiorcy, że zgodził się przyjąć do roboty kogoś, komu nie płaci. Ponieważ nie zakładam dzikich tłumów, które marzą o zasuwaniu za friko, logiczne jest że pierwszym beneficjentem tego projektu będą członkowie rodziny i sąsiedzi przedsiębiorców, zatrudnieni na bezpłatnych stażach. Jedno dziecko na takim stażu i już mikroprzedsiębiorca prawie ma kasę na swój ZUS. 10 słupów-stażystów na firmę i mamy ok. 9000 czystego dochodu miesięcznie, zakładam że nieopodatkowanego.

Podoba mi się kierunek, w jakim idzie "pro-obywatelska", "pro-rodzinna", "prawicowa" gospodarka PiS. Takie jakby odwrócenie sytuacji: pracować w sumie nie trzeba, pracownicy też nie muszą, a podatki państwo odda, bo zapłaci za oddychanie, posiadanie dzieci i wpisanie sobie darmowych pracowników do tabelki. Niewykluczone także, że w ramach "aktywizacji zawodowej" niektórych bezrobotnych się wygoni do bezpłatnej roboty (bo chyba bycie na takim stażu uniemożliwi pobieranie zasiłku) na siłę, żeby broń Boże nie mogli zarabiać, mielibyśmy więc jeszcze renesans niewolnictwa.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... antom.html
"Ludzie , tacy jak Nebelwerfer to woda na młyn dla wrogich Polsce sił..." - necia55
Avatar użytkownika
Nebelwerfer
użytkownik
 
Posty: 1234
Na forum od: 5 sty 2015, 11:29

Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron