Forum Bielsko.Biala.pl
http://www.m.bielsko.biala.pl/forum/

Petycja do Franciszka
http://www.m.bielsko.biala.pl/forum/viewtopic.php?f=6&t=90450
Strona 1 z 1
Autor:  error_terror [ piątek, 7 cze 2019, 08:53 ]
Tytuł:  Petycja do Franciszka

Po ponad dwóch latach zbierania podpisów pod apelem o ukrócenie politycznej działalności ojca Rydzyka, ma go otrzymać papież Franciszek. Widnieją pod nim podpisy ponad 94 tys. polskich internautów. Głowie Kościoła za kilka tygodni mają go przekazać przedstawiciele kurii. Ale nie polskiej, tylko kanadyjskiej.

:roll:
"Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji.
Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim.
Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce. Politycy wspierają finansowo (z budżetu państwa) jego inwestycje, które na ogół nie mają nic wspólnego z religią, a on popiera ich w swoim radiu i telewizji.
Pomimo złożonych ślubów ubóstwa znalazł się wśród pierwszej setki najbogatszych Polaków. Czy taka obłuda jest w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi? Maksyma Radia Maryja, które kontroluje Tadeusz Rydzyk, brzmi „Katolicki głos w Twoim domu”. Jest to głos: agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny oraz często pełen nienawiści. Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych. Nam, podpisanym pod tą petycją, nie wydaje się to zgodne z ideami chrześcijańskimi ani zasadami humanizmu i zwykłej przyzwoitości.
Hierarchowie polskiego Kościoła Katolickiego w milczeniu akceptują niegodną chrześcijanina postawę Tadeusza Rydzyka. Sprawiają wrażenie jakby strach przed jego potęgą medialną i polityczną był silniejszy niż przywiązanie do zasad elementarnej przyzwoitości.
Mamy nadzieję, że głowa Kościoła Katolickiego, tak jak my, brzydzi się: obłudą, rasizmem, sianiem niezgody i traktowaniem religii jak biznesu. Jeszcze raz zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej Tadeusza Rydzyka i przywrócenie kontrolowanym przez niego mediom charakteru religijnego."
Autor:  mirabelunia [ niedziela, 10 maja 2020, 15:59 ]
Tytuł:  Re: Petycja do Franciszka

Trochę czasu minęło, a efektów chyba żadnych, szkoda, Rydzyk ma się znakomicie :?
Autor:  error_terror [ środa, 13 maja 2020, 08:58 ]
Tytuł:  Re: Petycja do Franciszka

Nie do końca znakomicie. Przez Covid-19 tato dyktator narzeka na brak kasy. W skarbcu hula wiatr biedy bo mochery nie ślą dutków.
Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1