Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Amber afera to pikuś"

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Amber afera to pikuś"

Postprzez Kryspin » wtorek, 13 lis 2018, 21:08

Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1097
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Amber afera to pikuś"

Postprzez rev. » środa, 14 lis 2018, 16:46

Oooo w końcu jakaś afera...
rev.
nowicjusz
 
Posty: 19
Na forum od: 9 lip 2013, 12:29
Lokalizacja: beskidy

Re: Amber afera to pikuś"

Postprzez Kryspin » czwartek, 15 lis 2018, 15:10

Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1097
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Amber afera to pikuś"

Postprzez Kryspin » czwartek, 15 lis 2018, 15:21

O querwa, jak Amber Gold to ciotka Wassermann z przyglupem Suskim na czele jakiejs komisji. A gdy paczki z obecnego rzadu robia ustawke korupcyjna, to zalicza sie to tylko do dzialan politycznych totalnej opozycji. Czas wlaczyc szumidła TVP :roll:
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1097
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Amber afera to pikuś"

Postprzez Kryspin » piątek, 16 lis 2018, 15:46

Sprzedam bank w "dobrym" stanie za złotówkę.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1097
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Amber afera to pikuś"

Postprzez Kryspin » sobota, 17 lis 2018, 18:33

Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1097
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Amber afera to pikuś"

Postprzez Pyramide » czwartek, 22 lis 2018, 08:29

chyba im się należy
1....
2....
3....
itd itd
i jeszcze ta "specjalistka"
http://wyborcza.pl/7,75398,24196901,prz ... =BoxWyboMT
A syn Tuska to jakiś leszcz warty powołania komisji śledczej
Brakuje jednak w tym temacie na forum głosu głównego specjalisty od spraw wszelkich k..... d.... /nawet w dziale Humor/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4597
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Amber afera to pikuś"

Postprzez Kryspin » piątek, 30 lis 2018, 15:00

Monika Olejnik
6 hrs ·
Ludzie władzy wstrząśnięci i niezmieszani. A my mamy uwierzyć, że afera KNF wzięła się z kosmosu. FELIETON MONIKI, zapraszam:
Marszałek Stanisław Karczewski wyznał "Rzeczpospolitej", że sprawa KNF jest tylko aferą jednego człowieka, czyli Marka Ch. Czy pan marszałek robi z nas idiotów?
Czy mamy uwierzyć, że Marek Ch. jest kosmitą? Przecież jak wynika z ustaleń dziennikarzy, został szefem Komisji Nadzoru Finansowego z polecenia Adama Glapińskiego, szefa Narodowego Banku Polskiego. Po ujawnieniu rozmowy między Leszkiem Czarneckim a szefem KNF wszyscy byli wzburzeni tym, co w mediach opowiadał prezes NBP. Według niego problemem nie jest treść rozmowy, tylko dwaj panowie, którzy "chcą rozchwiać system bankowy": mecenas Roman Giertych i miliarder Czarnecki. Oto Marek Ch. składa korupcyjną propozycję, której beneficjentem miał być radca prawny z Częstochowy, a pan Glapiński i tak świetnie ocenia swojego protegowanego, mówiąc, że to człowiek niezwykle uczciwy, szlachetny, honorowy, profesjonalny, no i patriota. A korupcja w KNF to według Glapińskiego absurd.
Tymczasem kryształowy protegowany Ch. został właśnie aresztowany na dwa miesiące z obawy, że będzie mataczył w śledztwie. Dziwne, że nie obawiano się matactwa przez kilkanaście dni, kiedy chodził wolno.
Glapiński sam jest świetnie oceniany przez polityków PiS: nie powinien się podawać do dymisji, jest profesjonalistą, nie ma nic wspólnego z Markiem Ch. Wydał nawet ostatnio oświadczenie, że nie będzie komentował swoich prywatnych opinii na temat szefa KNF. Cóż za banialuki! Wypowiedzi dla dziennikarzy okazują się prywatnymi opiniami w czasach, gdy nawet rozmowy w kawiarniach stają się publiczne.
Politycy PiS przy Marku Ch.są wstrząśnięci, a mówiąc o Adamie Glapińskim nie są zmieszani. I zapierają się – nie chcą komisji śledczej, bo przecież państwo działa sprawnie. Marszałek Senatu Stanisław Karczewski już wie, że Adam Glapiński nie miał żadnego udziału w tej sprawie, choć polityk PiS mógłby się zastanowić nad tym, dlaczego nieznany radca z Częstochowy miał być kolejnym protegowanym Glapińskiego. Słowa premiera Mateusza Morawieckiego świadczyły o tym, że to właśnie szef NBP polecił radcę Kowalczyka do rady nadzorczej Giełdy Papierów Wartościowych.
Pan marszałek Karczewski w ogóle wie wszystko. Nawet i o tym, że operator telewizji TVN nie powinien brać udziału w reportażu wcieleniowym demaskującym neonazistów. Zapewne policjantom pan marszałek doradziłby, żeby nie przenikali do mafii, bo mogą dostać zarzuty prokuratorskie. Gdzie my żyjemy?
Komendant podlaskich policjantów chce, by obywatele pisali anonimy na posłankę opozycji, bo ta ośmieliła się opowiedzieć o praktykach wiceministra Jarosława Zielińskiego. Policjanci skarżyli się posłance, że muszą ochraniać całą dobę jego dom, przebierać się w garnitury, zakładać ciemne okulary, żeby udawać służbę ochrony państwa i w trakcie uroczystości nadawać rangę wiceministrowi. Gen. Daniel Kołnierowicz na antenie suwalskiego radia ogłosił konkurs na anonimy o wyjazdach zagranicznych i majątku Bożeny Kamińskiej z PO.
Co łączy Adama Glapińskiego i Jarosława Zielińskiego?
Obaj są z zakonu Porozumienia Centrum, który jest wierny prezesowi Kaczyńskiemu. Glapiński towarzyszy prezesowi od zawsze, stali ramię w ramię nawet podczas słynnego palenia kukły pod Belwederem. Teraz niezależny ponoć szef NBP bywa w siedzibie PiS przy Nowogrodzkiej. I tylko Jarosław Kaczyński może zadecydować o jego losie.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1097
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Amber afera to pikuś"

Postprzez Kryspin » sobota, 1 gru 2018, 20:17

Roman Giertych - strona oficjalna

Marek Ch. – zdrajca obozu władzy.
Wielu ludzi pyta mnie dlaczego Marek Ch. nie został ochroniony przez prokuraturę, która od trzech lat nie wszczęła żadnej poważnej sprawy przeciwko ludziom obozu władzy. Aby dowiedzieć się prawdy o aferze KNF proponuję odsłuchać taśmę z nagraniem rozmowy byłego szefa KNF z Leszkiem Czarneckim. Tutaj podam też kilka informacji niezbędnych do zrozumienia tego, co powiedział Marek Chrzanowski o planie przejęcia banków Leszka Czarneckiego.
Getin Noble Bank S.A. (GNB) to jeden z największych banków w Polsce. Jego kwota depozytów wynosi ok. 50 miliardów złotych. Bank od zawsze przynosił zysk i spełniał wszystkie kryteria kapitałowe (kryteria kapitałowe to wymóg posiadania odpowiedniej kwoty własnych pieniędzy akcjonariuszy, w stosunku do udzielonych kredytów). W roku 2017 Minister Finansów Mateusz Morawiecki wprowadził rozporządzenie, które radykalnie zmieniło sytuację GNB. Skutkiem tego rozporządzenia był obowiązek dopłaty kapitału przez akcjonariuszy na kwotę ok. 900 milionów złotych. Rozporządzenie dotyczyło wszystkich banków, ale jego skutki były największe dla GNB, gdyż miał on dużo kredytów udzielonych w walutach obcych. Rozporządzenie wprowadza wymogi kapitałowe trzykrotnie wyższe niż średnia UE! Przed wydaniem rozporządzenia zarówno MF, jak i KNF przygotowały symulacje, która wskazywała, że to rozporządzenie uderzy przede wszystkim w GNB. Tego samego roku KNF wprowadziła dodatkowe wymogi kapitałowe. Znowu wymogi te uderzyły przede wszystkim w GNB. Skutkiem tych dwóch działań było to, że GNB został poddany procedurze naprawczej (mimo, że konieczność „naprawy” wynikała przede wszystkim z działań Państwa). Według słów przewodniczącego KNF nagranych w rozmowie z dnia 28 marca br. ta sytuacja stanowiła podstawę dla tzw. „planu Zdzisława”. Plan ten przewidywał przejęcie banku za złotówkę ze względu na brak spełniania norm kapitałowych. Co ważne ( a czego nikt z komentujących taśmę nie zauważył) plan przewidywał dokapitalizowanie banku, który przejąłby GNB kwotą 2 miliardów złotych. To dokapitalizowanie zgodnie z prawem mógł zrobić Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Przypadkowo Zdzisław Sokal był prezesem BFG. W marcu br. mówiono jeszcze o przejęciu GNB przez któryś z banków państwowych. Co ciekawe Marek Ch. ujawnił, że plan Zdzisława był konstruowany na ulicy Nowogrodzkiej.
Istotą oferty korupcyjnej, którą przedłożył Marek Ch. Leszkowi Czarneckiemu była ochrona przed „planem Zdzisława”. Zapewniał on, że jest w stanie doprowadzić do odwołania Zdzisława Sokala. To była zdrada. Już dzisiaj wiemy, że plan ten cieszył się całkowitym poparciem czynników politycznych. Wiemy to stąd, że w dniu 7 listopada Marek Chrzanowski kilkanaście godzin po złożeniu przeze mnie zawiadomienia przedłożył pismo, w którym domagał się szybkiego przyjęcia poprawek do prawa o KNF. Można powiedzieć, że cudownym zbiegiem okoliczności dwie zwaśnione grupy w obozie władzy pogodziły się. I cóż za przypadek! Nastąpiło to w dniu, w którym się dowiedzieli, że Leszek Czarnecki nagrał Marka Chrzanowskiego i że jest taśma z ofertą korupcyjną i z „planem Zdzisława”. Poprawki te błyskawicznie zgłosił PiS rękoma Ryszarda Terleckiego. Istotą tych poprawek było to, że bank można przejąć pomimo wypełniania programu naprawczego (na gruncie obecnych przepisów to niemożliwe, gdyż Leszek Czarnecki dopłacił do kapitału banku ponad 800 milionów i zadeklarował dalsze wpłaty). Oraz co najważniejsze: wprowadzono poprawkę, która umożliwia małemu bankowi prywatnemu, który również nie spełnia norm kapitałowych przejęcie banku kilkanaście razy większego. Ustawa ta błyskawicznie przeszła przez Sejm i Senat, a wczoraj podpisał ją Prezydent. Dzisiaj najważniejsze pytanie jakie powinno być stawiane wszystkim rządzącym to: o jaki bank chodzi? I co spowodowało, że już „plan Zdzisława” nie miał być realizowany poprzez przejęcie GNB przez banki państwowe? Ktoś podejrzliwy bowiem mógłby uznać, że po wyborach samorządowych obóz władzy stwierdził, że nie jest pewny los przyszłorocznych wyborów do Sejmu i że banki państwowe mogą przestać być kontrolowane przez ich środowisko polityczne. A plan przejęcia GNB w swej istocie służy uwłaszczeniu. Popatrzmy na projekcje co byłoby, gdyby mały prywatny bank przejął GNB. Bank taki mógłby zanim przejmie GNB np. podpisać umowę sprzedaży akcji na rzecz jakiejś fundacji lub instytucji, która miałaby świetnych prawników w rodzaju pana mec. Kowalczyka, ludzi z fantastycznymi kontaktami. Po przejęciu GNB taki doskonały prawnik szybko załatwiłby z pewnością dwie rzeczy: bezzwrotną pomoc z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego ( o której na taśmie mówił b. szef KNF) oraz zniesienie przez KNF i MF tych wymogów kapitałowych, które obciążyły GNB. I co byśmy wówczas mieli? Zdrowy bank z kapitałem ok. 7 miliardów złotych, który natychmiast mógłby udzielić kredytów o wartości 30 miliardów złotych! (2 miliardy pomocy z BFG przekłada się na możliwość udzielenia kredytów w kwocie 20 miliardów, zniesienie wygórowanych wymogów kapitałowych dawałoby prawo do 10 miliardów kredytów ). A jego właścicielem byliby akcjonariusze, którzy korzystnie kupili większość akcji małego banku zanim ten przejął GNB. Czyż kwota 30 miliardów nie mogłaby posłużyć jako wykupienie połowy mediów w Polsce? Wystarczyłaby z pewnością. I tak mielibyśmy Budapeszt w Warszawie.
A my dziwimy się, że szef KNF poszedł siedzieć. Ujawnienie takiego planu Leszkowi Czarneckiemu ( a przynajmniej jego części) to w naszej obecnej rzeczywistości coś znacznie gorszego niż korupcja, to zdrada lojalności wobec swojego środowiska. Za to więzienie ma się jak w banku.
Jeżeli ktoś uważnie przeczyta niniejszy wpis to wie jedno: witamy na wschodzie Europy.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1097
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Amber afera to pikuś"

Postprzez Pyramide » niedziela, 9 gru 2018, 11:56

Z takimi "aniołkami" znającymi problemy finansowe afery nie może być /foto z tt toja/
A do tego jak zamknie się buźkę prasie to o aferze KNF można zapomnieć bo jej niebyło

Obrazek
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4597
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Amber afera to pikuś"

Postprzez davnbb » niedziela, 9 gru 2018, 13:40

Ten to przynajmniej normalny chłop ;-) Można przynajmniej wytłumaczyć jego wybór nawet jeśli dziewczynom brak kompetencji merytorycznych.

Nie to co kolega:
Obrazek
davnbb
użytkownik
 
Posty: 1526
Na forum od: 3 mar 2008, 05:11

Re: Amber afera to pikuś"

Postprzez Pyramide » środa, 12 gru 2018, 16:57

To "wina " Tuska a nie PiSu
K..... d..... prostuj te fakty medialne
https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka ... ia/rdj7w26
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4597
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości