Tylko konia żal


2013-12-22, 07:00

Trwa zabawa na Rynku. Przy choince bielszczanie słuchają artystów i przypominają sobie smak świątecznych potraw. Sielankową atmosferę przerwał wczoraj incydent z udziałem pary koni ciągnących bryczkę. Jeden z nich przewrócił się na śliskim bruku, ale na szczęście nikomu nic złego się nie stało.

Od wczoraj na Rynku trwają ?Święta na Starówce?, która przypominają mieszkańcom Bielska-Białej atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Plac został odświętnie przestrojony. Podczas imprezy plenerowej na estradzie występują artyści, w tym zespoły regionalne. Gwiazdą sobotniego wieczoru był Sebastian Karpiel Bułecka z zespołem Zakopower (nasz fotoreportaż z koncertu - Jest Bułecka, jest zabawa).

Jest bezpłatna karuzela, są warsztaty plastyczne dla dzieci, a Mikołaj ze Śnieżynką i Diabłem częstują najmłodszych słodyczami i owocami. Dla dorosłych przygotowano stoiska handlowe i gastronomiczne, na których można degustować potrawy regionalne, słodycze, ciasta, oscypki, pierogi i placki ziemniaczane. Prowadzona jest sprzedaż wyrobów i ozdób choinkowych.

Sielankową atmosferę przerwał incydent z udziałem pary koni ciągnących bryczkę. Jeden z nich prawdopodobnie spłoszył się i poniósł. Uprząż porwała się, a rozpędzony koń zanim upadł na bruk, uderzył się o ścianę kamienicy. Wypadek wyglądał groźnie, lecz po dłużej chwili zwierzę zdołało podnieść się o własnych siłach. Na szczęście, w bryczce nie było ludzi.

Dziś dalszy ciąg ?Świąt na Starówce?. Zabawa odbywa się w godz. 12.00-21.00.

Foto: Piotr Bieniecki

Artykuł wyświetlono 10481 razy


Galeria:


Komentarze:


  

niezarejestrowany - Jacek 2013-12-31 09:14
Więcej fotografii z występu bielskiego zespołu Włóczykije w galerii http://wloczykije.org/albumy/swieta-na-starowce-2013
Zapraszam do obejrzenia.
niezarejestrowany - bbq 2013-12-25 13:46
Konie były od Pana Ryszki z Wapienicy. To nie pierwszy taki incydent - w zeszłym roku podczas jaworzańskich dożynek też się spłoszyły i było trochę strachu i zamieszania. Zupełny brak wyobraźni.
niezarejestrowany - Mieszkaniec 2013-12-23 19:10
Nikt nie napisał iż spłoszone konie poniosły i zrobiły na pełnym gazie rundkę po rynku po czym na wysokości zakładu optycznego powóz sie przewrócił. Konie z zerwanym dyszlem poleciały dalej w dół po czym jeden z nich uderzył w naroże kamiennicy z antykami. To spowodowało zatrzymanie się drugiego co zapobiegło jeszcze większej "hecy" Reszta na zdjęciach.
niezarejestrowany - BB_ 2013-12-23 17:52
Zmarnowane pieniądze podatnika na starówce i dziki pomysł aby wśród tłumu ludzi , furman konia ujeżdżał aż padnie .
niezarejestrowany - Ania 2013-12-23 17:03
Kiedy te tępe ,,pikniki" przestaną rajcować się takimi jednostronnie przyjemnymi przejażdżkami i męczyć biedne zwierzęta na rzecz własnej, durnej frajdy!!
niezarejestrowany - referen 2013-12-23 10:07
Jem karpie a nawet końskie kabanosy i bede jadł, szkoda zwierzaka ale sprowadzanie całej imprezy do zdarzenia z koniem i zakrecanie sie na tym moze sprawiac frajde tylko jakims flustratom...
niezarejestrowany - refren 2013-12-23 10:05
Robert - policja poszukuje świadków, posłalałem link do twojego kometarza, pewnie bedziesz mogł złożyc zeznanie...
niezarejestrowany - O_01 2013-12-23 07:12
@Robert - spokojny nastrój Świąt? Toż Święta Bożego Narodzenia to święta radosne, wesołe i wcale im nie szkodzi muzyka z przytupem! Weselmy się, radujmy się, na świat zawitała Maleńka Miłość niosąca nam zbawienie. Jakże tu nie weselić się, nie radować - niech każdy czyni to najlepiej jak umie. Niech woła do innych, by weselili się razem z nim! Mnie występ Zakopower przypadł do gustu.
niezarejestrowany - Monika 2013-12-22 21:36
Po co ludzie wogóle ładują swoje dups...do bryczek, spacer na dobre by wyszedł;-) tyle teraz tłuściochów, paskudny ten upadek , tak przynajmniej na zdjeciu wygłada.Chyba było bardzo ślisko, i biedoczek sie przewrócił
niezarejestrowany - Moinika 2013-12-22 21:30
Dobrze że są tacy Ludzie jak ja;-) Żal mi Zwierząt, bardzo.
niezarejestrowany - Marysia 2013-12-22 19:24
Na szczęście nic się nie stało konikowi Panie redaktorze, bo w czym on jest gorszy od ludzi ?
niezarejestrowany - Robert 2013-12-22 17:03
Bylem swiadkiem wydarzenia, więc:
1.
Kto wpadl na bezdennie głupi pomysl, aby woköl małego rynku pełnego chodzących, przychodzących i odchodzących ludzi, (na dodatek większość z dziećmi), jezdził nieustannie w kolo powöz dwu-konny i jeszcze to zezwolił!. To kompletne dyletanctwo i brak wyobrażni! Takie osoby pracują w Urzędzie Miejskim i dbają też o nasze bespieczeństwo? No chyba tylko po znajomości! Albo może ktoś komuś załatwił możliwość zarobienia jeżdżąc w kółko, nie poslugując się rozumem, o ile wogóle taki posiada! Stojąc prawie pół godziny na rogu rynku, obserwowałem krążącą w kółko bryczke w nieustannej walce właśnie z powyżej wymienionymi, chodzącymi tam i z powrotem ludzmi, którzy przecież absolutnie nie muszą się spodziewać jakiejś bryczki, na wolnym od ruchu rynku. Powóz konny wymuszał permanentnie przejazd wobec zajętych sobą, swymi dzećmi, występami na scenie i innymi rzecami, gości kiermaszu adwentowego. I jeżdził często na zakręcie za szybko! Już przed incydentem obserwowałem wiele bardzo niebezpiecznych sytuacji i nieustannie krzyczącego "Uwaga! Uwaga!" wożnicę, z nieustannymi pretensjami do pieszych, pana i władcę koni i tego kółka! Dziwie się, że już przed incydentem nie było poszkodowanych!
2.
Jako świadek incydentu uważam, że jest to niewiarygodny cud, że nikt nie doznał obrażeń, (zapewne z wyjątkiem wyskakujących w panice z pędzącej bryczki osób), a nawet śmiertelnych obrażeń!!
3.
Więc: a) osobą w urzędzie, która zezwoliła ten nieodpowiedzialny bezsens i wożnicą, powinna zająć się prokuratura,
b) cieszmy się po pierwsze istnym świątecznym cudem, że nikomu nic poważnego się nie stało,
c) a dopiero teraz, cieszmy się też, że konie sobie nóg nie połamały
4.
Na koniec jeszcze dodam, że występy typu "Zakopower" nie mają nic do czynienia ze spokojnym nastrojem Swiąt, którego sobie ciągle wzajemnie życzymy! Szanujmy b.dobrą reputacje naszych Swiąt! Więc głośne pop-koncerty albo po Swiętach albo na Błonie! Bardziej na miejsu byłby chór świąteczny i temu podobne, spokojne występy świątecżne!
Co do stoisk i samego kiermaszu adwentowego uważam go za udany.
Wesołych Swiąt!
niezarejestrowany - ejkd 2013-12-22 13:53
Biedne konisko :(
Co za tępi ludzie ... ciągnąć biedne zwierzęta na tego typu imprezy:( brak słów ....
turalyon 2013-12-22 13:46
Byli ludzie - akurat szedłem w strone tej bryczki z dzieckiem jak się spłoszyły. Jedna kobieta wyskoczyła jak już ta bryczka nieżle pędziła
niezarejestrowany - bielszczanka 2013-12-22 13:45
Po co pchać biedne zwierzęta na takie imprezy!!!!! ludzie się bawią a zwierzęta cierpią jak zwykle!!
niezarejestrowany - miłośniczka zwierząt 2013-12-22 13:38
Biedne Konie! biorą je do takiego tłumu ludzi.! Wystarczyła mała przyczyna a zwierzę się spłoszyło. Dobrze chociaż że nic mu się nie stało.
niezarejestrowany - klkl 2013-12-22 13:33
nie potrxebne to smutne zdjcie ze zwierzeciem a gdzie tre dziewczynki od karpi ktoe tek dzielnie bronia spolecznych struktur karpiowatych?
niezarejestrowany - Ania 2013-12-22 09:40
na szczęście w bryczce nie było ludzi? na szczęście koń nie połamał nóg!!!!!!!!!!!
niezarejestrowany - Pablo 2013-12-22 09:07
Rzeczywiście informacja godna napisania artykułu.
niezarejestrowany - Ariadna 2013-12-22 09:06
Biedny Qń ..
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012