Orka w upale


2017-08-01, 07:00

Niesłychanie gorący dzień mieliśmy wczoraj w Bielsku-Białej. Ponad 30-stopniowy upał dał się mocno we znaki uczestnikom 74. Tour de Pologne, służbom zabezpieczającym wyścig i publiczności, która jak na okres wakacyjny i skrajne warunki atmosferyczne w dużej liczbie zgromadziła się na ulicach, by kibicować peletonowi.

Wyścig kolarski Tour de Pologne po latach znów zawitał do Bielska-Białej. Od rana na placu Chrobrego, nieopodal linii lotnego finiszu działało rowerowe miasteczko z atrakcjami dla najmłodszych. Dorośli na rowerach stacjonarnych ustawionych na chodniku wzdłuż ul. Wzgórze uczestniczyli w 24-godzinnej próbie bicia rekordu w spalaniu kalorii.

Na lotnej premii najszybszy okazał się Maciej Paterski z CCC Sprandi Polkowice, który wraz z szóstką innych kolarzy odskoczył od peletonu już na początku etapu. Przez długi czas wydawało się, że ucieczka zakończy się sukcesem, lecz na beskidzkich wzniesieniach grupkę śmiałków dogonił rozpędzony peleton.

Dzięki relacjom w różnych stacjach telewizyjnych wczorajszy epizod 74. Tour de Pologne był dobrą promocją Bielska-Białej. Służby porządkowe sprawnie uporały się z operacją zabezpieczenia wyścigu i czasowego wstrzymania ruchu na znacznym obszarze miasta. Zebrane doświadczenia będą przydatne, jeśli bielski samorząd zdecyduje się wystąpić o prawo współorganizowania jednego z etapów przyszłorocznego wyścigu.

Portal bielsko.biala.pl jest regionalnym partnerem medialnym 74. Tour de Pologne.

rok

Foto: Piotr Bieniecki
Warunki zakupu i wykorzystania zdjęć

Artykuł wyświetlono 7948 razy


Galeria:


Komentarze:


  

niezarejestrowany - bbb 2017-08-06 05:40
Więcej zdjęć Krywulta, jeszcze więcej :)
niezarejestrowany - zainteresowany 2017-08-03 16:07
Niby jaki interes był w tym aby zablokować miasto, aby interes miał ktoś.
niezarejestrowany - wers 2017-08-03 13:43
Promocji w TVP nie było, bo prezydentem nie jest pisior.
niezarejestrowany - gość 2017-08-03 10:56
to te bielsko koło szczyrku mijali?
niezarejestrowany - Michał 2017-08-02 01:04
Relacja zaczęła się jak wyjeżdżali z Bielska, a telewizja zaczęła ruszać na motorach dopiero spod lotnej premi.
niezarejestrowany - Scep 2017-08-01 16:06
Telewizja się ceni, więc pewnie Bielsko zapłaciło tylko organizatorom, a nie mediom. Druga opcja, polityczna: przed wyborami samorządowymi TVP gdzie się da ignoruje miasta rządzone przez prezydentów nie związanych z PiS.
niezarejestrowany - abc 2017-08-01 14:20
Że jak? Promocja? Stojąc na ulicy i obserwując przejeżdżających zawodników oglądałem jednocześnie TVP Sport, który na żywo z Bielska-Białej nie pokazał nic. Takie zaangażowanie miasta a TVP puszczała jakieś badziewne filmiki i pogaduchy ze studia. Mam nadzieję, że włodarze otrzeźwieją i więcej na coś takiego się nie zgodzą. Jakoś TdF może być transmitowany jak godzinami jadą przez kolejne wiochy a nasz lokalny Tour widać nie warto.
niezarejestrowany - ale ale 2017-08-01 14:03
"Dzięki relacjom w różnych stacjach telewizyjnych wczorajszy epizod 74. Tour de Pologne był dobrą promocją Bielska-Białej" - sprawa dyskusyjna poniewaz relacją zaczeła się kiedy kolarze mijali juz zjazd na Blonia jadąc w kierunku Szczyrku ........
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012