Polska w modlitwie


2017-10-08, 07:00

W wielu miejscach wzdłuż granic Polski katolicy modlili się wczoraj o ratunek dla Ojczyzny i całego świata. W diecezji bielsko-żywieckiej udział w projekcie zadeklarowało ponad 8 tys. osób. Nasz fotoreporter towarzyszył dużej grupie wiernych, która wspólnie z biskupem bielsko-żywieckim Romanem Pindlem modliła na rynku w Cieszynie.

„Różaniec Do Granic” to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całego kraju modlitwą różańcową. Wczoraj w godzinach porannych pielgrzymi spotkali się w 320 kościołach stacyjnych położonych wzdłuż wszystkich granic Polski, w tym w 26 świątyniach diecezji bielsko-żywieckiej. Po mszy udali się do „stref modlitwy”, gdzie po południu odmawiano wszystkie cztery części różańca. 

Pielgrzymi z różnych stron kraju dotarli m.in. do takich przygranicznych miejscowości w Beskidach, jak Korbielów przy granicy ze Słowacją, polsko-czesko-słowacki Trójstyk w Beskidzie Śląskim, Zwardoń na Żywiecczyźnie czy Marklowice Górne na Śląsku Cieszyńskim. Nasz fotoreporter towarzyszył dużej grupie wiernych, która wspólnie z biskupem bielsko-żywieckim Romanem Pindlem modliła na rynku w Cieszynie.

Dominowali mieszkańcy diecezji bielsko-żywieckiej z województwa śląskiego i Małopolski, ale nie brakowało pielgrzymów z innych zakątków kraju: z Bełchatowa, Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Sosnowca. Projekt "Różaniec Do Granic" na cieszyńskim rynku zgromadził około 3 tys. wiernych. Przy ołtarzu polowym odprawiono koncelebrowaną Eucharystię i adorację Najświętszego Sakramentu.

Foto: Marcin Łukaszewicz

Artykuł wyświetlono 7333 razy


Galeria:


Komentarze:


  

niezarejestrowany - Leo 2017-10-12 12:04
Chcemy Barabasza. Bez komentarza.
niezarejestrowany - ale jaja 2017-10-10 22:01
i jeszcze sie modlili żeby im wszystkie bomby wybuchły co mają przypięte do siebie
niezarejestrowany - edigio 2017-10-09 22:47
O tym w tvpis nie mówią: Przez cały tydzień – od 1 do 8 października – w niektórych miastach w Polsce (m.in.: w Warszawie, Poznaniu, Gnieźnie, Wrocławiu, Kielcach, Koszalinie i Gdyni) trwały modlitwy w intencji uchodźców zatytułowane „Umrzeć z nadziei”. Przede wszystkim w intencji tych, którzy zginęli w drodze do Europy, ale także w intencji wszystkich odbywających właśnie swoją podróż nadziei i tych, co znaleźli już swoje bezpieczne schronienie.
niezarejestrowany - ubu 2017-10-09 20:03
polski katolicyzm eventowy, a na co dzień jeden drugiego w łyżce wody by utopil
normalny_bielszczanin 2017-10-09 15:58
katolicy, kocham was tak jak innowierców ,buddystów,hinduistów, zielonoświątkowców i wszystkich innych ludzi .To napisałem ja ateista z Bielska-Białej.
niezarejestrowany - Solus Christus 2017-10-09 07:37
"Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze mnie."

( dekalog z Biblii Tysiąclecia)
Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań
niezarejestrowany - olo 2017-10-08 21:11
Pooglądałem fotoreportaż i widzę na zdjęciach kwiat młodzieży, przyszłość narodu czyli sami emeryci.
niezarejestrowany - 100%BB 2017-10-08 16:42
No i dobrze, modlitwa zamieniana jest na łaski od Boga, w czasach kiedy satanizm rozprzestrzenia się w zawrotnym tempie, musi być przeciw waga dla ludzi co maja złe intencje. Coraz więcej konfliktów wojennych wisi w powietrzu. W wielu państwach jak w USA, Hiszpanii, czy Francji, policja zaczyna używać siły bez większej przyczyny. Zamiast pacyfikować fundamnetalistów islamskich, to biją ludzi którzy nie zgadzają sie z polityką swoich prezydentów. W Rosji, Szwecji czy USA, wprowadza się nowoczesne technologie jak znane już w sieci a teraz nawet pojawiajace się w naszych mediach wiadomości, o pierwszych chipach wszczepianych ludziom w dłoń- na razie dobrowolnie. Za chwile w Polsce zaczipowane będą psy i koty niby pod pozorem że państwo czy inna instytucja bedzie sprawować kontrolę nad zwierzątkami czy nie dzieje im się krzywda.
Na pewno @Modlimy się nawet za idiotów, można powiedzieć, że twoja modlitwa to bardziej do modlitwy do szatana pasuje. Ludzie, którzy się modlą nie mają prawa modlić się o zemstę, a o otwarcie oczu dla tych co źle czynią i o łaski dla tych co zrobili wiele szkód w życiu ludziom i państwu. Modlitwa nigdy nie niesie ze sobą prośby o karę dla wrogów tylko o miłosierdzie i łaski dla nich potrzebne. Czy wykorzystają szansę ich sprawa, ale nie człowiekowi oceniać, bo jak człowiek zacznie oceniać innych, to Stwórca sam niejedno znajdzie na każdego człowieka. Pokora to też cecha.
niezarejestrowany - Modlimy się nawet za idiotów 2017-10-08 14:39
Dorka - Bladego pojęcia nie masz o czym piszesz, dyktatura ci się chyba z delegaturą SB pomyliła...
rydzo, korazl- modlili się też za was UB-ków i SB-ków obyście już kończyli swój podły żywot i przestali w końcu szkodzić narodowi...
Nawet za były POmylony rząd tak skutecznie niszczący i demolujący kraj też się modlili, o wyroki, jak najdłuższe...
niezarejestrowany - Anna 2017-10-08 14:02
Szkoda że nie mogłam być ale w domu się modliłam. Oby częściej takie akcje bo tylko w Bogu jest nadzieja na ratunek dla naszego kontynentu
niezarejestrowany - trolik 2017-10-08 13:24
Co mnie to obchodzi !!! Połowa z nich to hipokryci pełną gębą :(
niezarejestrowany - rydzol 2017-10-08 12:49
niech sie modla aby jak najszybciej kraj nasz opuscila pis- banda
niezarejestrowany - Katolik 2017-10-08 10:37
Sekta :)
Ukryty 2017-10-08 09:53
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - dero 2017-10-08 09:30
Niech się modlą o spokój w Polsce, aby PIS rządził jak najdłużej
niezarejestrowany - koraz 2017-10-08 09:24
ratunek jest potrzebny, przed pisem i tą sektą
niezarejestrowany - Dorka 2017-10-08 09:19
mam nadzieje że modlitwa o " ratunek dla ojczyzny" oznacza obronę demokracji w Polsce przed zakusami PISu który krok po kroku wprowadza dyktature
Wszelkie prawa zastrzeżone. MediaBielsko.pl © 2012