Uczą się siebie na boisku


2017-07-09, 08:30

- Uczymy się jeszcze siebie na boisku i mam nadzieję, że z tej lekcji w której rywal szybko objął dwubramkowe prowadzenie wyciągniemy wartościowe wnioski - mówi Łukasz Hanzel.

- Z przebiegu gry zespół z Dunajskiej Stredy na pewno był lepszym zespołem. Na razie my jako drużyna uczymy się jeszcze siebie na boisku i mam nadzieję, że z tej lekcji w której rywal szybko objął dwubramkowe prowadzenie wyciągniemy wartościowe wnioski, a to przełoży się to później na ligę. Graliśmy z bardzo dobrym zespołem. To jak prezentujemy się w grach kontrolnych, to na pewno nie jest ta świeżość, którą będziemy mieli późnej w lidze - tak wyglądają okresy przygotowawcze.

- Ale mimo to musimy się wystrzegać prostych błędów, które się nam przydarzają. Można powiedzieć, że dwie bramki to trochę prezenty dla rywali. Po to są jednak sparingi, żeby wyciągać wnioski i poprawiać błędy. Teraz, nie w lidze. Tam będą na nas czekać najważniejsze mecze. Będziemy teraz robić na pewno wszystko, żeby skuteczność była lepsza, ale do tego trzeba też więcej stwarzać klarownych sytuacji. Po prostu musimy dalej pracować i czekać na efekty.

Foto: TSP

db

Artykuł wyświetlono 4255 razy
Komentarze:


  

niezarejestrowany - nnn 2017-07-12 11:18
Deja przechodzi do Cracovii na zasadzie transferu definitywnego.
niezarejestrowany - LPD 2017-07-12 11:17
Albo ktoś oszalał na Twitterze, albo Michał Probierz niedomaga. Otóż na wspomnianym TT wyczytałem, że ponoć :"Deja jest blisko Craxy"... Tzn. już nawet chyba jest piłkarzem Cracovii.
miron.mika 2017-07-12 11:16
@znafca - faktycznie chyba mamy inne spojrzenie, co prawda ja też nie jestem zwolennikiem by prezes zarabiał średnią krajową, zgadzam się że powinien być wynagradzany dobrze i rozliczany za efekty, ale jeżeli to co tu podał Piterek jest prawdą to obecna sytuacja jest chora i powoduje że jak tak dalej pójdzie to Podbeskidzie zacznie zżerać samo siebie, finanse pójdą na zarząd, a nie na to na co powinny, Z tego o czym się trąbi już teraz, od miesięcy są problemy z płatnościami, a pytanie brzmi czy prezes choć jedną wypłatę wziął z opóźnieniem? wątpię. Dodatkowo chwali się że dostał absolutorium- czyli dobrze wykonuje obowiązki.
niezarejestrowany - Znafca 2017-07-12 08:37
@miron, mamy po prostu inne spojrzenie. Dla mnie nie jest ważne czy jest tanio ale czy jest dobrze. Dla kwoty 303 tys PLN wychodzi 25 tys miesięcznej pensji. Byle wkład do koszulki zarabia koło 20 dych. Jeżeli chcemy mieć profesjonalny klub to musimy płacić właściwe pieniądze. Czasy działaczy społecznych już dawno się skończyły.

Tak jak pisałem, nie mam problemu jeżeli chodzi o pensję ale o rozliczenie za osiągane cele. I tu dla mnie jest główny problem.
W prywatnej firmie p. Mikołajko już w trakcie poprzedniego sezonu byłby klientem urzędu pracy. Bo to on firmuje zatrudnienie DD oraz wszystkie transfery i grę zespołu.
miron.mika 2017-07-12 06:27
P.S. - Członkowie rady nadzorczej to nie są osoby nieznane : Zbigniew Szymański - wiceprezes Aqua S.A
Krzysztof Gulis- właściciel kancelarii prawnej, obsługujący prawnie UM
Jan Wnuczek- emerytowany wojskowy, były komendant WKU, obecnie
Administrator Bezpieczeństwa Informacji w UM.
Z całym szacunkiem dla tych panów to tylko takie who is who
miron.mika 2017-07-12 06:15
@Znafca- pozwolisz że nie zgodzę się z twoim zdaniem- 300 czy 400 tys zł to w przypadku Podbeskidzia kwota znacząca, z tego co pamiętam budżet klubu na zeszły rok szacowany był na 8 mln złotych- czyli to jest ok 3-5 % budżetu. Inne wyliczenie- karnety gold na poprzednią rundę kosztowały 1000 zł, więc by pokryć zarobki zarządu trzeba by sprzedać ok 350 takich karnetów - czyli niemożliwe. Obecne zadłużenie klubu szacowane jest na ok 3 mln złotych, czyli co najmniej 10% tego zadłużenia to pensje zarządu.
Przypominam, to o czym się zapomina że w zeszłym roku w budżecie uwzględniona była ostatnia transza z canalu+, czyli coś ok 2 mln złotych, w tym sezonie już tego nie będzie, więc budżet automatycznie będzie mniejszy ( no chyba że potwierdzą się pogłoski o dużym zaangażowaniu Łukosza). W świetle tego co napisał Piterek wcale nie dziwie się że prezes dostał absolutorium
W mojej głowie rodzi się więc pytanie: jeżeli te wszystkie wyliczenia są właściwe czy pierwszoligowy klub stać na opłacanie tak drogiego w utrzymaniu zarządu?
niezarejestrowany - papa smerf 2017-07-12 00:36
Pan Mikołajko powinien podać do publicznej wiadomości wysokość swoich zarobków za ciężką pracę na rzecz Podbeskidzia.
niezarejestrowany - Znafca 2017-07-12 00:09
Problemem nie jest kwota wydana na zarząd bo 300 czy 400 tysięcy PLN to nie majątek. Problemem jest dla mnie czy praca zarządu jest profesjonalna czy też nie. I tu mam spore wątpliwości czy nasz marketingowiec zasługuje na pieniądze, które zarabia. Aby zarządzać czymkolwiek trzeba mieć charyzmę, umieć podejmować trudne decyzję i brać za nie odpowiedzialność. Nie da się zarządzać czymkolwiek slizgajac się ma klamstewkach marketingowych.
niezarejestrowany - Piterek 2017-07-11 23:37
@miron.mika dzięki za ten wpis. Zastanawiałem się czy odpisywać na post kogoś podpisującego się jako "prawo". Ale jak sam zauważyłeś, był to wpis histeryczny i jest mi niezmiernie ciężko zniżyć się do takiego poziomu. Odpowiem za to Tobie co wiem.
Zatem najbardziej wstrząsające informacje, które podałem pochodzą z bardzo wiarygodnego źródła, a mianowicie konta twitter osoby piszącej artykuły o Bielsku i również o Podbeskidziu na tym portalu. Co więcej, w tym twicie jest podana kwota łączna 400 tys. PLN dla zarządu oraz rady nadzorczej TS Podbeskidzia. Z czego 303 tys. PLN przypada na zarząd (pamiętajmy również o Boreckim wchodzącym w skład zarządu w miesiącu styczeń 2016 - więc odpowiadając na Twoje pytanie - nie można powiedzieć, że są to tylko i wyłącznie zarobki prezesa Mikołajko ale można na tej podstawie oszacować całkiem rozsądne przybliżenie tychże zarobków) oraz kwota 84 tys. PLN przypada na trzyosobową radę (no to są już dla przeciętnego karnetowicza totalne noname'y, do sprawdzenia chyba tylko na stronie klubowej).
Nie wiem, czy przedstawiona przeze mnie teza, że wpływy od partnerów biznesowych nie bilansują kwoty wypłaconej zarządowi jest prawdziwa, ale czuję że tak jest. 50 partnerów biznesowych płacących przez cały rok nie pokryje kosztów poniesionych na funkcjonowanie zarządu. A jak jest naprawdę - powinni sprawdzić rzetelni dziennikarze. Temat bardzo interesujący.
Ukryty 2017-07-11 23:00
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - wielbiciel ks cybuli 2017-07-11 22:52
Why
redakcja boi się N WOLNOŚCI SŁOWA

poprosimy o pomoc po+ kod+ bolka jak wyzdrowieje( w zamian wachowskiego )
niezarejestrowany - słownik 2017-07-11 22:32
@proste, nie takie proste, jak admin stwierdzisz, że nie piszesz po jego myśli ... znikasz :)
niezarejestrowany - proste 2017-07-11 21:46
Jak sie nie zna netykiety i pisze z włączanym capsem to komentarze znikaja.
niezarejestrowany - Why 2017-07-11 21:42
Dużo tutaj poukrywanych komentarzy. Czy to tak restrykcyjny regulamin forum czy o tym jakieś inne czynniki decycydują? Rzadko spotyka się tak liczne ukrywanie komentarzy jak na tym regionalnym portalu z niezłą ilością dyskutantów.
miron.mika 2017-07-11 21:42
Ciekawa sprawa- Piterek zarzucił domniemaną kwotę poborów zarządu i tu w myśl przysłowia "uderz w stół..." histeryczny wpis kogoś kto podpisał się "prawo'.
Zaciekawiło mnie to i dlatego zarzucę temat: kto ma sprawdzone i pewne informacje na temat zarobków pana prezesa Tomasza Mikołajko?
niezarejestrowany - Why 2017-07-11 21:39
Czy ktoś wie gdzie i dlaczego odszedł trener Bogusz?
Ukryty 2017-07-11 20:54
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - znawca 2017-07-11 19:58
fantsp
co klasa to klasa
tylko TSP
niezarejestrowany - prawo 2017-07-11 19:56
Piterek- wiesz co to jest odpowiedzialność karna ?
Kto ci i przekazał te dane ?
Wal prosto z mostu do prokuratury i niech Krywulta zamkną
ps albo dostaniesz kilka lat w zawiasach plus milion żł kary
fantsp 2017-07-11 19:53
Karnet kontynuowany.

Co to za płacze, że cena, że jakość widowiska,że będzie góra 2000 ludzi....proszę Cię Escobar.
Za drogo - to masz Rekord i BKS.
A jak chcesz widowiska to ani w polskiej ekstraklasie, ani w polskiej 1 lidze go nie uświadczysz....
Polska liga jest dla "koneserów" :)
Prawdziwi kibice będą, i to nawet przy wyższych cenach, a kibice, którzy wpadają na stadion wtedy jak idzie, to niech dalej wpadają. I wszystko ok.
Jak ktoś chce, to karnet kupi, jak nie to nie, proste, po co tu się o tym tak rozpisywać.

Psy szczekają, karawana idzie dalej.
Ukryty 2017-07-11 19:49
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
niezarejestrowany - Piterek 2017-07-11 19:45
Kilka postów niżej @Escobar stawia pytanie, czy nie jest tak, że sponsorzy 500 plus nic nie wnoszą do klubu... Wydaje mi się, że jest o wiele gorzej niż się autorowi pytania wydaje.
Nie tak dawno poszła w eter informacja, że za rok 2016 zarząd klubu skasował 303 tys PLN. Dla przypomnienia w styczniu 2016 w skład zarządu oprócz panującego obecnie wchodził jeszcze Borecki. Można postawić bardzo proste pytanie. Ilu potrzeba sponsorów 500 plus aby zbilansować na zero koszta "pracy" zarządu? Mnie z prostego dzielenia wychodzi, że potrzeba było ponad 50 takich sponsorów, którzy w 2016 roku płaciliby od stycznia do grudnia po 500PLN. A ilu takich sponsorów było lub jest? Pomijając istotny fakt, że chyba żaden sponsor 500 plus nie płacił za cały rok od stycznia w 2016, to na stronie klubowej w zakładce sponsorzy naliczyłem tylko 35 takich podmiotów. Oczywiście, być może nie jest to pełna lista. Być może firmy obsługujące stronę nie otrzymują na bieżąco płatności za faktury i wprowadzają zmiany w sposób opieszały. Ale nawet jeżeli jest trochę lepiej to chyba wyraźnie widać, że po stronie największego sukcesu włodarza jakim jest program partnerów biznesowych rysuje się obraz nędzy i rozpaczy. Z którego nie wystarcza nawet na pokrycie "pracy" zarządu.
Szkoda, że tak prostego zestawienia jak tu przedstawione powyżej nie potrafił lub nie chce zrobić żaden lokalny dziennikarz. Myślę, że jak dowie się o tym pewien krajowy serwis sportowy bazujący na sensacjach to zrobi tym tematem miazgę na cały kraj.
Ukryty 2017-07-11 19:34
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
Ukryty 2017-07-11 19:31
Komentarz został ukryty, ponieważ naruszał regulamin portalu.
Escobar 2017-07-11 19:04
Donald nie wiem za bardzo co sie tak podniecasz ale poczekaj cierpliwie na mecze i zobaczysz czy podwyzka cen wplynela na frekwencję.

Ty byc moze kupisz pomimo podwyżki, ja moze tez, ale niestey wielu po prostu odpusci. W najlepszym przypadku postanowia wybrac sie od czasu do czasu na mecz. A jak beda tak sporadycznie chodzic to i to moze im sie znudzic. Jesli nie rozumiesz tak prostych rzeczy to nie mam argumentow na takich zawodników jak ty.