Forum Bielsko.Biala.pl

Miasto tworzą ludzie

Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Dyskusje o politykach, partiach politycznych i szeroko pojętej polityce.

Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Postprzez Kryspin » poniedziałek, 27 lip 2020, 21:24

Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Postprzez necia55 » wtorek, 28 lip 2020, 19:29

:P Fakt Kryspinku , fakt, nie mam pojęcia :D . A wiesz dlaczego? Bo nigdy mnie nie dotyczyła . Jakoś tak się szczęśliwie w moim życiu złożyło, że nigdy nie doznałam przemocy :D ani w domu rodzinnym, ani w pracy, ani w małżeństwie. Widać mnie los oszczędzał, a może moja postawa i zadziorność sprawiły , że nikt nie miał odwagi ???. Fakt, zetknęłam się z kilkoma przypadkami wśród znajomych, nawet próbowałam pomóc, ale dziewczyny same rozwiązywały swoje problemy i nie bardzo chciały się nimi dzielić . Mogłam najwyżej doradzić. A czy owa "konwencja" coś zmieni - jak dotąd niesprawiedliwość istnieje i ma się dobrze. I nic nie wskazuje na to, żeby organy do tego upoważnione zrobiły coś, oprócz gadania. I wcale nie jestem przekonana, że coś się nagle w "cudowny" sposób zmieni. Niestety. Czasem tak sobie myślę, że same kobiety boją się coś z tym zrobić - tłumacząc się <<< dobrem rodziny >>>, czasem .... wstydem , no i przede wszystkim - strachem. No, ale jak mówiłam - ja się nie znam, nigdy mnie to nie spotkało, więc nie mam doświadczenia. Czego życzę wszystkim - bez wyjątku - kobietom ( i mężczyznom, bo podobno też dostają wciery ) .

A problem "gender" i jego odniesienie do płci jest trochę naciągane. Bo wersja angielska różni się od tłumaczenia na j. polski, co nie do końca oddaje sens wyrażenia. Moim zdaniem - świat zwariował, stanął na głowie :mrgreen: i jest bliski końca :D . Ja znam tylko 2 płcie - męską i żeńską - i to jest zgodne z naturą. Wszystko inne to DEWIACJA I NIENORMALNOŚĆ :!: :!: :!: :!: I powinno zostać zakazane i wyeliminowane :!: :!: :!: Bo chłop nigdy nie będzie babą , ani baba chłopem :P . No, ale jak już powiedziałam ludziskom się w głowach i dupach poprzewracało, więc czego się spodziewać ?Tylko końca świata :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Aha, i jeszcze Sylwia Spurek - i jej " pozaludzkość zwierząt" - czy to też jakać "odmienność myślowa niezaklasyfikowana" ???
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Postprzez Kryspin » środa, 29 lip 2020, 15:50

" problem "gender" i jego odniesienie do płci jest trochę naciągane. Bo wersja angielska różni się od tłumaczenia na j. polski, co nie do końca oddaje sens wyrażenia."

Wersja angielska, ktora wnikliwie przeczytalem, nie rozni sie od poskiej. NIe mieszaj, a przeczytaj by zorzumiec. Problem "gender"nie istnieje w wersji angielskojezycznej. Czyli potwierdzam to co bylo na poczatku - Necia nie ma pojecia, bo bez przeczytania wie lepiej.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Postprzez Kryspin » środa, 29 lip 2020, 20:05

" A czy owa "konwencja" coś zmieni"

Michał Książek

„Podpalanie drzwi”:

Takim jak my w Białymstoku podpalają drzwi.
Nie możemy o tym nie pamiętać,
zostawiając za drzwiami dzieci i chomika.

Dzieci i chomiki są takie łatwopalne.
Podpalacze wiedzą o tym.
I że mało z nich będzie popiołu na dowód.

Nie to, co rodzice, którzy mogą się bronić.
No, chyba że śpią.
Śpiący rodzice też są łatwopalni.

A miasto zachowuje spokój.
I wieś.
Pasterze, owce, nawet psy milczą.

Ja nie umiem jakoś
wytłumaczyć tego córce.
Nie umiem nawet jej przekonać,

Nie bój się, nie bój –
straży pożarnej na pewno nie przeszkadzają twoje oczy
ani kolor skóry,
Przyjedzie do nas ich wspaniały czerwony samochód,
jakby co.

Poza tym wiesz przecież, że Astrid Lindgren i Jan Brzechwa
są po naszej stronie.
Także Julian Tuwim i Janusz Korczak,
i wielu, wielu innych.
Na pewno nie pozwolą cię skrzywdzić.

Takim jak my w Białymstoku podpalają drzwi.
Z miłości do bliźniego swego, tylko swego, takiego białego
jak śmierć to robią.

Wytłumaczysz jakoś to dzieciom, kochanie?
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Postprzez necia55 » sobota, 1 sie 2020, 18:05

Kryspin - jesteś porąbany. Konwencja Stambulska ma na celu rozwalenie rodziny jako podstawy stosunków społecznych. Z chłopa robi zniewieściałą pi**ę , a z baby - babona, babochłopa. I o to chodzi. A reszta to tylko zasłona dymna. I tyle w temacie. Jak Cie "kręci" to tęczowe towarzystwo, to Twoja sprawa. Ale ja nie mam ochoty być ciągle epatowana zdegenerowanymi socjopatologicznymi treściami, nie chcę żeby DEWIANCI mówili mi co mam myśleć, jak mam reagować na tęczową patologię. Żyję w tym kraju, jestem jego obywatelem i MAM PRAWO mówić co mi się podoba i co mi się nie podoba :!: :!: :!: :!: A jak " kochający inaczej "chcą być tolerowani , to niech trzymają te paskudne gęby na wodzy i nie epatują społeczeństwa swoim bezeceństwem . W swoim domu, pod swoją kołdrą niech robią co chcą, ale w miejscu publicznym - WARA od nas. Miejsca publiczne muszą być wolne od plugastwa i paskudztwa. Gdyby tak hetero - w miejscu publicznym - na ulicy się obmacywali, obscenicznie obśliniali, chodzili na golasa , to zaraz mandat by się znalazł. A tutaj - patologia robi co chce i my mamy na to pozwalać :?: :?: :?: W imię czego ? Poprawności politycznej? Dnia dobroci dla "zwierząt" ?
NIE I JESZCZE RAZ N I E :!:
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Postprzez Pyramide » niedziela, 2 sie 2020, 07:22

Żeby dyskutować/pisać z necią trzeba kupić sobie beret i mocno nałożył go na głowę.Tylko to moim zdaniem może ,albo nie, zrozumieć necię
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Postprzez banan.eu » poniedziałek, 3 sie 2020, 16:18

ale wy wiecie ze to standardowy temat zastępczy ? :mrgreen:
Always look on the bright side of life!
Administrator https://www.facebook.com/Holandia-Oferty-PRACY-255109181352157/ Holandia Oferty PRACY
Administrator https://www.facebook.com/groups/PracaBielsko/ Praca Bielsko-Biała
Avatar użytkownika
banan.eu
użytkownik
 
Posty: 1964
Na forum od: 1 sty 1970, 01:00
Lokalizacja: Bielsko Biala

Re: Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Postprzez necia55 » poniedziałek, 3 sie 2020, 19:42

Pyramide napisał(a):Żeby dyskutować/pisać z necią trzeba kupić sobie beret i mocno nałożył go na głowę.Tylko to moim zdaniem może ,albo nie, zrozumieć necię

Pyrciu kochana ( dałabym Ci dużego cmoka, ale nie ma takiej ikonki :P ) napisz mi ile żyjesz już na tej naszej matuszce Ziemi? Ile widziałaś, ile doświadczyłaś, ile przeżyłaś ??? To pytanie dotyczy też innych młodych (?) piszących na tej stronie. Jakie doświadczenia "zaliczyłaś" ? Boja już troszkę przeżyłam - i dobrego i złego. Ale to, co dzieje się dzisiaj - po prostu przechodzi ludzkie pojęcie :!: Ile zła, ile paskudztwa przewala się przed naszymi oczyma, ile plugastwa musimy znosić każdego dnia - i Twoim zdaniem jest wszystko o.k. ? Bo "stare" porządki to anachronizm? Bo to co dobre, uczciwe, szczere i prawe to przeżytek? Przecież na tym "starym prawie" zbudowano cywilizację ! Uważasz , że nie ma żadnych granic, że wszystko wolno ? Dopóki jest choć garstka ludzi, którym się to nie podoba, dopóty należy zło zwalczać. A nas, którzy nie godzą się na gorszenie, obsceniczność i plugawienie naszych wartości jest zdecydowanie więcej :!: . To tych plugawców jest garstka. I oni chcą nam narzucać swoje prawa i obyczaje? gdzie sens i logika??? Ruch LGBT depcze wszelkie wartości, deprawuje, niszczy w bardzo młodych ludziach poczucie wstydu, łamie wszelkie granice przyzwoitości, niszczy te dobre odruchy. Poza tym ta tzw. "tolerancja" pozwala zwykłym bandytom i szumowinie na rozpychanie się łokciami i spychanie tych maluczkich na śmietnik historii. To nie tak Pyrciu. To nie tak. Niech każdy zostanie na swoim miejscu, zajmie się swoimi sprawami, przestanie "ubogacać kulturowo" tych, którzy tego nie chcą - a wszystko będzie w porządku. Przemoc rodzi się właśnie z niezrozumienia potrzeb bliskich osób, bo na pierwszym miejscu stawiamy własne EGO i nic więcej się nie liczy. To nie tak, że mamy się zgadzać na wszystko - na pewno nie. Pisałam już kiedyś , ale powtórzę --- NASZA WOLNOŚĆ KOŃCZY SIĘ TAM, GDZIE ZACZYNA KRZYWDA DRUGIEGO CZŁOWIEKA --- naszych rodzin, znajomych, przyjaciół... Przemoc jest i będzie dopóty, dopóki się na nią godzimy. Jeżeli człowiek powie STOP i poprze to działaniem, wtedy wszystko jest możliwe ... I jeszcze jedno - czasem warto posłuchać tych "moherowych beretów" , bo wcale nie są takimi głupcami jak wam młodym się :D wydaje
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Postprzez Kryspin » wtorek, 4 sie 2020, 03:51

" Ruch LGBT depcze wszelkie wartości, deprawuje, niszczy w bardzo młodych ludziach poczucie wstydu, łamie wszelkie granice przyzwoitości, niszczy te dobre odruchy."

Moze podczytywałas sobie, podczas gdy LGBT sieje deprawacje, książkę Sakrament pokuty dla dzieci, którą w niektórych szkołach dostają do czytania przed pierwszą komunią dziewięciolatki? Dzieciom zaleca się w niej przygotowanie odpowiedzi m.in. na następujące pytania księdza, które mogą paść podczas spowiedzi: Czy nie wyobrażałem sobie siebie lub innych osób w scenach pornograficznych? Czy nie bawiłem się z kimś w nieprzyzwoite zabawy? Czy nie bawię się swoim ciałem, dotykając miejsc intymnych? Czy nie oglądałem filmów lub czasopism zawierających treści pornograficzne? Czy nie oglądam w internecie stron przeznaczonych dla dorosłych? Publikacja została zatwierdzona przez władze kościelne.

Gdybym szukał przykładu obrazującego frazę „na gorszenie, obsceniczność i plugawienie naszych wartośc” jak piszesz – tego rodzaju przygotowania dziewięciolatków do intymnego spotkania z księdzem nazwałabym przekroczeniem Rubikonu w tej kwestii.
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00

Re: Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Postprzez Pyramide » środa, 5 sie 2020, 19:06

neciu kochana a nie lepiej oburzać się na tych co tak lubią trzymać swoje łapska w majtkach dzieci i w większości są niewinni ?
Wg mnie to groźniejsze niż oburzanie się na jakieś wyimaginowane twoje bzdury i innych nawiedzonych przypisywane Konwencji stambulskiej.
Nie chce mi się dyskutować z tobą bo widzę z roku na rok jak ...... /no wiesz,nie napiszę przez szacunek do wieku starczego jak sama piszesz o sobie/
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Postprzez necia55 » środa, 5 sie 2020, 19:19

Kryspin :) nie wiem w jakim wieku jesteś :) , ale jak ja szłam do Pierwszej Komunii ( baaaardzo dawno temu ) to też mnie ksiądz pytał o podobne sprawy - czy nie zachowywałam się nieskromnie, czy nie podglądałam rzeczy nieskromnych - oczywiście nie dlatego, żeby epatować się odpowiedzią :) , nie znano wtedy terminu " pornografia ", bo nie była dostępna taka ilość obrzydliwości, którą dzieciaki dzisiaj dostają " na tacy " . Te pytania nie miały na celu nic zdrożnego, po prostu ksiądz mógł wtedy dziecku wytłumaczyć, że takie rzeczy nie powinny mieć miejsca ! To , jak wyglądają dzisiaj relacje między ludźmi, możemy ocenić przez pryzmat czasu. Kiedyś dwie dziewczyny idące po ulicy i trzymające się za ręce, nawet dające sobie przyjacielskiego cmoka - to były serdeczne przyjaciółki i nic zdrożnego w tym nie było. Dwaj koledzy trzymający się za barki - to też był normalny widok - dwóch kumpli sobie szło razem. Więc pomyśl sobie, jak obyczaje zeszły " na psy ", skoro tak normalnie postrzegane relacje zamieniły się w to "gejowskie gówno ". Powtarzam jeszcze raz - ksiądz nigdy z ambony nie głosi plugastwa, nawet jeśli poza kościołem dzieją się różne zachowania ! LGBT otwarcie namawia do zachowań nieprzyzwoitych, do czynów nieskromnych - dzieci nawet przedszkolne ( takie są projekty ). Więc przestańmy oceniać, a zróbmy coś, żeby takie zachowania nie miały miejsca. Nie brońmy dewiantów, raczej piętnujmy ich zachowanie w miejscach publicznych - to może świat nam znormalnieje? Po raz kolejny mówię - tacy istnieli, istnieją i będą zapewne istnieli miedzy nami i wszyscy to wiemy i z tym się godzimy. Ale nie możemy pozwolić, żeby narzucali nam swoje standardy, żeby bezkarnie plugawili nasze świętości i domagali się praw, które nigdy im nie przysługiwały , a które są normą dla rodzin, małżeństw. Homoseksualiści niech zostaną w swoim (pół)światku :) , niech sobie żyją jak chcą, byle nie wywlekali tych "fekaliów" na widok publiczny! I nie zatruwali umysłów młodych, zwyczajnych dzieciaków.
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Postprzez necia55 » środa, 5 sie 2020, 19:43

Pyramide napisał(a):Nie chce mi się dyskutować z tobą bo widzę z roku na rok jak ...... /no wiesz,nie napiszę przez szacunek do wieku starczego jak sama piszesz o sobie/

Pomińmy ten "wiek starczy" :D , bo aż TAK stara nie jestem :mrgreen: i bardzo mnie oburzają ci, którzy "trzymają łapska w dziecięcych majtkach" Gdyby to ode mnie zależało - mieliby się z pyszna :evil: . A Konwencja Stambulska ? kolejny pic na wodę i fotomontaż. Hołduje dewiantom i ich postawie, a ludzi których niby powinna chronić ma głęboko "w poważaniu". Ot i cała prawda - i nie tylko w tym temacie. Wszędzie gdzie mówią o ludzkiej godności, poważaniu, ochronie człowieka - tak naprawdę nic to nie znaczy. Zwykły , szary człowieczek jest "mięsem armatnim", niewolnikiem bez praw, popychadłem, który nie ma nic do powiedzenia. Który ma słuchać, milczeć i wykonywać polecenia i rozkazy - czy to ma sens, czy nie (vide - "pandemia" ) :D Więc Pyrciu kochana, zanim zaczniesz pisać te swoje przemyślenia "na temat" i uważać, że wszyscy "starzy" to głupole - lepiej się zastanów co porobiło się z tym światem i dokąd to zmierza :) . Rozsądek podpowiada, że kierunek nie jest najlepszy :!: . Też kiedyś będziesz "stara" i spojrzysz z innej perspektywy na czasy w których ta Twoja starość przypadnie. Pomyśl co poczujesz, kiedy zobaczysz młode pokolenie idące w przepaść "z duchem czasu", które będzie wyśmiewać Twoje poglądy i próbę powstrzymania ich przed upadkiem :D
necia55
użytkownik
 
Posty: 2445
Na forum od: 16 paź 2008, 13:49

Re: Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Postprzez Pyramide » środa, 5 sie 2020, 19:57

necia
jaka przepaść jaki upadek,gdzie to widzisz,kobieto co ty wypisujesz
Imię jest nie ważnie!Nazwisko po tacie!wiek co roku inny!charakter niepowtarzalny wygląd przeciętny!Nie znasz?nie oceniaj!Masz gdzieś?Nie martw się ja cię tez.
Pyramide
użytkownik
 
Posty: 4601
Na forum od: 20 lis 2008, 09:29
Lokalizacja: Bielsko-Biała /M. Straconka/

Re: Konwencja stambulska, o czym Necia nie ma pojecia

Postprzez Kryspin » środa, 28 paź 2020, 18:28

Pyramide napisał(a):necia
jaka przepaść jaki upadek,gdzie to widzisz,kobieto co ty wypisujesz


Necia jest jak zdesperowany gnom, krzyczaczy z sejmowej trybuny. Obrońcy Kościoła, w tym Necia, zjeżdżają się na wezwanie karla.
A w następnym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość, Necia tez, ze względów bezpieczeństwa, przenosi swoją siedzibę z Nowogrodzkiej do Malborka. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kryspin
użytkownik
 
Posty: 1109
Na forum od: 1 wrz 2006, 07:00


Powrót do Kącik polityczny

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości